Çicek Soğanlarınızı Çürümeden Büyümesi İçin İlginç Yöntem

0

Herkes diktiği çicek soğanlarının büyümesini ve çicek açmasını ister. Çicek soğanları dikilirken ne yazık ki, yanlış gidebilecek çok şey var. Her şeyden önce, çürüme var. Çiçeklerin Dibine Neden Tarçın Dökmeli?

Bu sorunu sizin için çözecek basit bir yöntemimiz var!

Bebek pudrası
Ampullerinizin çürümesini veya yenmesini engellemek istiyorsanız ihtiyacınız olan çözüm bebek pudrasıdır. Tuhaf gelebilir, ancak çiçek soğanlarınızı bu beyaz tozun bir tabakasına koymak farkı yaratacaktır. Tozun kokusunu kesinlikle itici bulduğu için, küf veya solucan gibi ampullerinizi yok etmek isteyen yeraltı yaratıklarını uzak tutacaktır. Ayrıca, toz çürümeye neden olan mantarlara karşı koruyucu bir tabaka sağlar. Hangi Çiçek Nasıl Çoğaltılır?

İhtiyacın olan malzemeler:
5 veya 6 çiçek soğanı
3 yemek kaşığı bebek pudrası
Açılıp kapanabilir plastik torba

Bu nasıl yapılır?

Her şeyden önce, çiçek soğanı dikmek istediğiniz yeri seçin ve hazırlayın. Ardından, plastik torbaya yaklaşık beş veya altı çicek soğanı yerleştirin ve üzerine üç çorba kaşığı bebek pudrası ekleyin. Torbayı kapatın ve bir miktar sallayın, böylece ampuller her taraf tozla kaplanır. Daha sonra, normalde yaptığınız gibi sadece çiçek soğanları dikin. Hepsi bu kadar! Çiceklerinizin Soğanlarını Gelecek Kışa Saklayın


Paylaş.

About Author

Comments are closed.