Cildi Aydınlatıcı Narenciye ve Kil Maskesi

0

Herkes pırıl pırıl parlayan, temiz ve lekesiz bir cilde sahip olmak ister. Birçok ünlünün cildine bakarak pürüzsüz ve lekesiz haline imreniriz. Oysa yapabileceğiniz bu maske ile sizin de cildiniz ışıl ışıl parlayıp, lekesiz ve pürüzsüz olabilir. İşte size tarifimiz.

İhtiyacınız olacak malzemeler

2 yemek kaşığı kil

1/2 çay kaşığı limon kabuğu tozu ve meyan kökü tozu

1/4 çay kaşığı C vitamini tozu

1/4 çay kaşığı yeşil çay ekstresi tozu

3 damla limon ya da misket limonu esansiyel yağlar

Sıvılardan birini seçin: Sarısabır suyu (yatıştırıcı ve iyileştirici), Sade yoğurt (arındırıcı ve temizleyici) ve bal (besleyici ve yumuşatıcı)

Yapılışı:

Bir cam kase içinde tüm malzemeyi birleştirin. Pürüzsüz bir hamur elde ettiğiniz zaman içine istediğiniz sıvılardan birini karıştırın. Ardından seçtiğiniz esansiyel yağlardan damlatın ve yine iyice karıştırın. Elde ettiğiniz macun kıvamındaki maskeyi yüzünüze ve boyun bölgenize sürün. 15 dakika bekledikten sonra maskeyi sıcak bir bezle veya süngerle silerek çıkarın. Not: Maskenin yüzünüzde kurumasına izin vermeyin.

Verdiğimiz bu tarif cildinizin ışıltısını sağlar ve gençleştirir. Cildiniz bu görünüşünü korumak için haftada en az iki kez bu uygulamayı yapın. Birkaç hafta içinde cildinizde gözle görünür değişiklik olacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.