Cildinize de Detoks Yapın

0

Zaman zaman farklı organlarınız için detoks yapıyor olabilirsiniz. Ancak bu konuda cildinizi ihmal etmemeniz gerekir. Bu yazımızda size cildiniz için yapabileceğiniz en iyi detoks yöntemklerinden birini anlatacağız. Detoks için kullanacağınız ana madde Zerdeçal’dır. Zerdeçal özellikle akne, yara izleri, yağ üretimini düzenleyen iltihabı azaltıp, iyileştiren bir üründür.

Nohut-Zerdeçal Detoks Maskesi

1 yemek kaşığı nohut unu veya nohut püresi

zerdeçal tozu (cömert bir şekilde ekleyebilirsiniz)

1 yemek kaşığı su

Küçük bir kasede nohut ve zerdeçalı birleştirin sonra su ilave edin. Eğer pişmiş ya da konserve nohut kullanıyorsanız nohut ile zerdeçalın iyice karıştığından emin olun. Hazırladığınız karışımı parmaklarınızla yüzünüze iyice sürün. Maske kuruyuncaya kadar cildinizde kalsın. İyice kuruduğundan emin olduktan sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Hazırlayacağınız maskeyi bir hafta kadar buzdolabında kapalı bir kap içinde saklayabilirsiniz. Bu tarif iki veya üç uygulama yapmanıza yeterli olacaktır. Uygulamayı yaptıktan sonra cildinize kesinlikle nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

Zerdeçal, cildinizin yağ üretimini düzenlemeye yardımcı olan antibakteriyel özelliklere sahiptir, iltihabı azaltır, akne ve cilt üzerindeki sivilcelerin yok olması için serbest radikallerle savaşmada harikadır. Nohut ise mükemmel bir detoks ürünüdür. Cilt üzerindeki toksinleri dışarıya çeker. Böylece cilt üzerinde bulunan hasarları yok eder. Özellikle de güneş hasarlarını. Bu maske cildinizin mükemmel olmasını sağlayacaktır. Her cilt tipi için uygulayabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.