Cildinize Yararlı Olan 6 İçecek

0

Cilt güzelliği yedikleriniz ve içtiklerinizle doğru orantılıdır. Bunun için yemek ve içeceklerinize dikkat etmenizgerekiyor. Cildinizin güzelliği için tüketmeniz geren 6 içeceği inceledik. İşte bu içecekler:

  1. Aloe Vera Suyu

1

Kelimenin tam anlamıyla güçlü bir şifacıdır. Güzellikle malzemelerinin de ana maddesi Aleo Veradır. Cildinize aloa veralı ürünler veya kendisini sürmek tek yol değildir. Ayrıca suyunu da içebilirsiniz. Aloe Vera suyu, mükemmel detoks özelliklerine sahiptir.

  1. Su

2

Su olmadan hayat olmaz. Su beslenmenin en önemli unsurudur. Gazlı içecekler su yerine geçmemektedir. Yeterli miktarda su içmezseniz sağlıklı olmayı bekleyemezsiniz. Vücudun her hücresinin bol suya ihtiyacı vardır. Su toksinleri dışarı atar ve organizmayı temizler. Aynı zamanda su cildinizi nemlendirir ve yumuşak olmasını sağlar. Yeterince su tüketip tüketmediğini idrarınızdan anlayabilirsiniz. İdrarınız açık sadıdan koyu ise yeterince su içmiyorsunuz demektir.

  1. Siyah Çay

3

Siyah çay dolayısıyla yeşil çay da aynı bitkiden elde edildiği için çok sağlıklıdır. Siyah çay, birçok sebze ve meyve gibi antioksidan içerir. Siyah çay, cildin gençleşmesi için savaşır. Eğer cildinizi geliştirmek istiyorsanız siyah çay içilmelidir. Kafein içerdiği için aşırıya kaçmadan tüketmeniz yeterli olacaktır.

  1. Soya Sütü

4

Cildin renk değişikliği soya sütü içilerek önlenebilir. Soya sütü, kırışıklık ve ince çizgileri yok eden bileşenler içerir.

  1. Kırmızı Şarap

5

Her gün bir bardak şarap tüketmek, zararlı UV ışınlarına karşı mücadelede yardımcı olabilir. Uzmanlar, kırmızı üzümün antioksidan proantosiyanidinler içerdiğini belirtiyor. Bu antioksidanlar insanların yaşlanmasına karşı kullandığı en büyük silahtır.

  1. Badem Sütü ve Macha Yeşil Çay

4

Badem sütü ile yeşil çayı birleştirin. Bu benzersiz karışım sadece lezzetli değildir. Aynı zamanda cildinizin sağlığı açısından da çok faydalıdır. Çünkü bu karışım birçok antioksidan içerir. Bu karışım, 10 fincan yeşil çaya eşittir. Hayalinizdeki parlak bir cilde sahip olmak için badem sütü mükemmel bir üründür. Badem sütünde bulunan mineraller sayesinde cildiniz ışıl ışıl olacaktır.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.