Cildinizin Yaşlanmasını Önlemenin İpuçları

0

Herkes gençliğinin mümkün olduğunca uzun sürmesini ister. Genç görünmek için her yıl binlerce estetik ameliyatları yapılıyor, milyonlarda ürün satılıyor. Evet ameliyatlar da, ürünler de gençliğin bir süre daha sürmesini sağlıyor. Bunun yanısıra siz de alacağınız bazı önlemlerle cildinizin gençliğini daha uzun süre koruyabilirsiniz. İşte genç görünmenin 6 sırrı:

  1. Güneş gözlüğü

Mutlaka bir çift güneş gözlüğünüz olmalı. Gözlük kesinlikle güzelliğinizi gizlemek için değil, gözlerinizin çevresinde bulunan hassas cildinin korunması için. Ayrıca sabah ve akşam mutlaka göz çevresine göz kremi veya jeli uygulayın.

  1. Aktif yaşam tarzı

Egzersiz ve yeterli uyku almak çok önemlidir. Vücudunuza zarar serbest radikaller, düzenli egzersiz uygulayarak azaltılabilir. Aktif bir yaşam tarzının yanısıra her gece 7 ile 9 saat uyku uyunması gerekiyor.

  1. Sigarayı İçmeyin

Sigara yaşlanma ve kırışıklıkları arttırmaktadır.Sigara, serbest radikal kaynaklarından biridir. Sigarayı bırakırsanız, cildiniz önemli ölçüde farklılaşacaktır.

  1. Sert diyetlerden kaçının

Aşırı kilo kaybı iyi bir şey değildir. Çok hızlı kilo vermeye kalkmayın. Haftada 1-2 kilo verilmesi hedeflenmelidir. Bol sıvı alın ve kendinizi aç bırakmayın. Cildinizin parlık ve sağlıklı olması için vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Kısa sürede kilo vermek cilt üzerinde sarkmalara neden olur. Sebze ve meyve, basit karbonhidratları bol bol yiyin ve protein alın. En sağlıklı protein kaynağı tavuk ve hindidir. Somon ve balık yağları da cildiniz için çok faydalıdır. Eğer vejetaryen iseniz, bezelye, fasulye, soya, fındık yiyebilirsiniz.

  1. Tüm yıl boyunca güneş kremi kullanın

Güneş kremi sadece yaz aylarında veya güneşin çok olduğu dönemlerde kullanılmaz. Güneş kremi 365 gün kullanılmalıdır. Kış ayların da cildinizin UV ışınlarına karış korunmasına ihtiyaç vardır. İyi sonuç almak ve cildinizin güneşten zarar görmesini önlemek bol bol güneş kremi sürün ve gün içinde de kremi tazeleyin.

  1. Vücudunuza oksijen sağlayın

Derin nefes ve meditasyon yapabilirsiniz. Yoga, yürüyüş, koşu gibi faaliyetlerin dışında başka eğlenceler de deneyin. Denerken eğlenin. Mutlu insanlar daha genç görünmek ve sağlıklı hissetmektedir. Sevdiğiniz insanlarla daha uzun vakit geçirin. Mümkün olduğunca günlük hayatınızda olumlu ve keyifli olun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.