Ciltteki Gözenekleri Küçülten Doğal Maske Tarifi

0

Cilt problemleri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bazısı cildinin inceliğinden yakınırken, bazısının cildi çok kurudur veya yağlıdır. Geniş gözenekler de özellikle yağlı ciltlerin bir problemidir. Her cilt tipi için farklı bir bakım uygulanması gerektiği gibi, geniş gözenekli cilde sahip kişilerin de ayrı bir cilt bakımı uygulaması gerekir. Her gün uygulayabileceğiniz bu doğal bakım ile gözeneklerinizi küçültüp, cildinizi sıkılaştırmanız mümkün.

Bu maskeyi evinizdeki malzemelerle kolaylıkla hazırlayabilir, ilk kullanımdan itibaren olumlu etkilerini görmeye başlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 2 yemek kaşığı karbonat

Tüm malzemeleri bir kapta iyice karıştırın. İçinde topaklar olması normaldir. İyice karışmış, sarı renkli bir karışım elde etmişseniz maskeniz hazır demektir.

Maskenin Uygulanması

  1. Uygulamaya başlamadan önce yüzünüzü temizleyin. Bunun için sıcak suda beklettiğiniz bir havluyu yüzünüze örtün. Bu işlem, tıkalı gözeneklerinizin tamamen açılmasını sağlayacaktır.
  1. Daha sonra, gözeneklerin daha fazla tıkandığı bölgeler olan burun kenarları, ve çene bölgenize yoğunlaşarak maskeyi tüm yüzünüze yayın.
  1. Maske kuruyana kadar yüzünüzde bekletin. Maskenin kuruması yaklaşık 3-5 dakika bir süre alabilir. Fakat bu sürede yüzünüze hiç dokunmayın.
  1. Maske tamamen kuruduktan sonra durulama işlemine geçebilirsiniz. Sadece soğuk su kullanarak (temizleyici kullanmayın) yüzünüzdeki maskeyi arındırın. Ancak kurumuş maskeyi cildinizden arındırmak biraz zor olabileceği için, ayna kullanarak maskenin tamamını arındırdığınızdan emin olun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.