Çöp Kutusuna Neden Pamuk Koymalısınız?

0

Eğer çöp kutunuz çok çabuk dolmuyor ve dolmasını bekliyorsanız, bir süre sonra eviniz kokmaya başlayacaktır. Bu sorunun önüne geçmek için çok pratik bir önerimiz var.

Çöp kutunuzun kokmaması için karbonat gibi farklı yöntemler deneyip de başarılı olamadıysanız, bir de pamuk yöntemini deneyin.

Bir parça pamuk alın ve top haline getirin. Sonra çöp kutunuzun kokmasını engelleyecek, güzel bir koku verecek herhangi istediğiniz bir esansiyel (uçucu) yağdan pamuğa damlatın. Sonra bu pamuğu çöp kutunuzun içine, çöp poşetinin altında olacak şekilde yerleştirin.
Böylelikle, hem çöpünüzün dolmasını beklerken hem de çöp poşetini atmak için aldığınızda etrafa hoş bir koku yayılacaktır. Ayrıca kullanacağınız yağ, kötü kokuyu gidermenin yanı sıra bakteriler ve böceklerden kurtulmanıza da yarayabilir. Çöp kutusunun kokusunu gidermek için bunları da deneyebilirsiniz

Çöp kutunuz için hangi yağları kullanabilirsiniz?

Limon yağı, doğal bir kötü koku dengeleyicidir.

Çay ağacı yağı ve narenciye yağları (greyfurt gibi) bakterilerle savaşmaya yardımcı olur.

Nane yağları kemirgenleri (dış çöp kutuları için) caydırmak için yardımcı olur.

Neem yağı, böcekleri uzak tutmaya yardımcı olabilir.

Çöp kutunuzun içine yerleştirdiğiniz pamuğu haftada bir yenilerseniz daha iyi sonuç alabilirsiniz. Çöp torbasında kendi patatesinizi yetiştirmek ister misiniz?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.