Çöpten Hayaller Orkestrası

0

Paraguay’ın Cateura şehrinde, tüm kentin çöplerinin döküldüğü yerde yaşayan çocuklar, çöplükten topladıkları parçalarla müzik aleti yaptılar. Adını da “Geri Dönüşüm Orkestrası” koydular. Elinizdekilerin değerini bilmek işte ancak böyle güzel anlatılabilirdi. Mutlaka izleyin.

Hayatta olmaz, istesem de yapamam, hayatta başaramam, imkansız ve bunlar gibi sözlerin yerine yapabilirim, hayatta olmaz diye bir şey yoktur, gerçekten inanırsam olur sözleriyle değiştirin. Hayatta her an, her şey olabilir! Lütfen bunu aklınızdan çıkarmayın.


Paylaş.

About Author

Marmara Üniversitesi Arşivcilik Bölümünü dereceyle bitirdi, Koray Holding’te iş yaşamına İnsan Kaynakları alanında başladı, 3.5 yıl burada çalıştıktan sonra, Turkcell İnsan Kaynakları Ekibinde öncelikle 3 yıl Turkcell Akademi’nin kuruluş çalışmalarında bulundu, daha sonra İşealım Ekibine geçti, 4 yıl burada görev yaptıktan sonra Organizasyonel Gelişim ve Değişim Ekibinde 1 yıl çalıştı ve Turkcell’den ayrılarak Nortel Networks İnsan Kaynakları Müdürü olarak, Vodafone Türkiye İşeAlım Müdürü olarak çalıştı. Halen Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız otomotiv dizayn şirketi olan Hexagon Studio’da IK ve İdari İşler Müdürü olarak çalışmaktadır. PERYÖN (Personel Yönetimi Derneği) üyesidir. İngilizce, Osmanlıca, Farsça bilmektedir. Çalışmanın dışında kalan zamanlarında kitap okumak ve spor yapmak en çok vakit harcadığı alanlardır.

Comments are closed.