Cüzdanınızda Bebek Fotoğrafı Taşımanız İçin İyi Bir Neden!

0

Genellikle büyükanne ve büyükbabalar torunlarının fotoğraflarını cüzdanlarında taşımaktan hoşlanırlar. Bir de anneler tabii ki… İşte herkesin cüzdanında bebek fotoğrafı taşıması için geçerli olabilecek bir araştırma sonucu.

Cüzdan kaybetmenin düşüncesi bile hoş değildir. İçindeki paradan daha çok, eğer içinde kimlik ve kredi kartları da varsa, onları tek tek iptal etmek ve yeniden çıkarmak uğraştırıcı ve zaman alıcıdır.

Kaybedilen cüzdanların geri dönme olasılığı ise neredeyse yok gibidir. Yapılan bir araştırma, içinde bebek fotoğrafı olan cüzdanların bulunma olasılığının daha yüksek olduğunu gösterdi.

Bir üniversitesi profesörü ve ekibi, bir fotoğrafın kaybedilen bir cüzdanda ne tür bir etki yaratacağını ölçmek için Edinburgh’un her yerinde 240 farklı cüzdan kaybettiler.

Kaybedilen cüzdanlarda bebeklerin, evcil hayvanların ve aile bireylerinin fotoğrafları bulunuyordu. Ayrıca, içinde hiç fotoğraf olmayan bazı cüzdanlar da kaybedilenler arasındaydı.

Araştırma sonunda, bebek fotoğraflarının bulunduğu kaybedilen cüzdanların yüzde 88’i geri döndü, hiçbir fotoğraf bulunmayan cüzdanların sadece yüzde 15’i geri döndü. Yavru köpeklerin fotoğraflarının bulunduğu cüzdanlardan yüzde 53’ü, aile fotoğraflarının bulunduğu cüzdanlar yüzde 48 oranında geri döndü. Yaşlı bir çiftin fotoğraflarının bulunduğu cüzdanlardan ise sadece yüzde 28’i bulunabildi.

Bu sonuçlar, cüzdanda bir bebek fotoğrafı bulundurmanın, kayıp bir cüzdanı bulma olasılığını artırdığını göstermektedir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.