Cüzdanınızda Daima Bebek Resmi Bulundurun Neden Mi?

0

Gururlu büyükanne ve büyükbaba özellikle torunlarının fotoğraflarını cüzdanlarında taşımaya bayılırlar, bazı ebeveynler, teyzeler ve amcalar da bunu yapmayı severler. Cüzdanınızda bebek resmi yok mu? Öyleyse, bu akıllı sebepten dolayı bir tane koymayı düşünmelisiniz!

Kimse cüzdanını kaybetme düşüncesini sevmez. Rahatsız edici ve sıkıcıdır. İçinde para olmasa bile kredi kartlarınız veya daha farklı kartlarınız olabilir. Araştırmalar, cüzdanını geri getirme şansının, içinde bir bebek resmi varken en yüksek olduğunu gösteriyor.

Hertfordshire Üniversitesi’nden Profesör Richard Wiseman, kaybolan bir cüzdanın geri dönüp dönmemesinin bir resmi üzerinde ne gibi bir etkisi olacağını bilmek istedi. Kendisi ve ekibi Edinburgh’un her yerinde 240 farklı cüzdanı kaybetti ve bulanların kaç tanesinin iade edileceğini bilmek istedi. Cüzdanlar bebeklerin, köpek yavrularının, ailelerin veya daha yaşlı bir çiftin resimlerini içeriyordu. İçinde hiç resmi olmayan bazı cüzdanlar da vardı. Sonuç? İçinde bebek resimleri olan cüzdanlar en fazla iade edildi.

İade cüzdanlar
Bebek resimleri olan cüzdanların yüzde 88’i geri döndü, fotoğrafsız cüzdanların sadece yüzde 15’i iade edildi. Köpek yavrusu cüzdanlarından yüzde 53’ü iade edildi ve aile resimleri olan cüzdanlar yüzde 48’i iade edildi. Yaşlı bir çift olan resimler pek iyi sonuç vermedi: Bu cüzdanların yüzde 28’i sahiplerine geri döndü.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.