Daha Önce Duymadığınız 7 Güzellik Sırrı

0

Yeni öğrendiğim ve öğrendiğimden beri sürekli uyguladığım bazı sırları sizlerle paylaşmak istedim. Güzellik rutininize ekleyeceğinize emin olduğum bu sırları siz de seveceksiniz. İşte güzelliğe dair ipuçları;

1. Vazelin özellikle kuru ciltler için harika bir mucize. Ellerinizde, dudaklarınızda ve topuklarınız ile dirseklerinizde kullanabileceğiniz vazelin, oje sürerken de büyük bir yardımcı. Tırnaklarınızın çevresine vazelini uygulayın. Ardından ojenizi sürün. Sürdünüz vazelin sayesinde, ojeniz kuruduktan sonra çok rahat bir şekilde dışarıya taşan ojeleri silebileceksiniz.

2. Güneş lekeleri ve sivilceler için kullandığım harika bir yöntem var. 1 kaşık kabartma tozu, yarım limon ve yarım çay kaşığı tuzu karıştırın. Lekelere ve sivilcelere uygulayın. Güneş lekelerinizin rengi açılacak ve sivilceleriniz sönecektir.

3. Maskaranızın kirpiklerinizi tel tel ayırmasını istiyorsanız, topaklanmış görüntüden nefret ediyorsanız yapmanız gereken, fırçanızda bulunan fazla maskarayı almak olacaktır. Bir peçeteyle maskara fırçanızı hafiften silin. Bu sayede kirpikleriniz topaklanmadan tel tel ayrılarak hacim kazanır.

4. Çorapsız topuklu ayakkabı giymek, bazen ayaklarınızın topuk kısmında su toplanmalarına, ayakkabının vurmasına neden olur. Topuklarınızı jel deodorantlarla ovduktan sonra topuklu ayakkabınızı giyerseniz ayakkabınız vurmaz ve su toplamaz.

5. Ojelerinizin sıcaktan ve ışıktan etkilendiğini biliyor muydunuz? Bazen ojeleriniz oldukça kıvamlı bir hal alır ve içinde topaklanmalar meydana gelir. Bu duruma engel olmak için ojelerinizi buzdolabına koyun. Donar ya da süremem gibi şüpheleriniz olmasın. Ojeleriniz bu şekilde çok daha uzun süre dayanacaktır.

6. Kalıcı ter lekeleri özellikle yaz aylarında başımızı büyük derde sokan bir durum. Hele ki beyaz giydiğimiz zamanlarda üzücü sonuçlarla karşılaşabiliyoruz. Ter lekesini çıkarmak için yapmanız gereken tek şey; bir limonu sıkmak ve lekenin üzerine limon suyunu döküp, 5 – 10 dakika kadar bekletmek. Ardından makinada yıkadığınızda lekelerin tamamen yok olduğunu görebilirsiniz.

7. Göz makyajı yaparken açık renk bir far ya da açık renk bir kapatıcı ile göz kapağınızın üzerini tamamen kapamanız gerekli. Bu sayede uyguladığınız farın rengi paletteki ile aynı renk olacaktır.

 


Paylaş.

About Author

Eğlenmeyi seven farklı yaşamlara saygı duyan ve sürekli yeni insanlar tanımayı seven biriydim. Henüz tanınmayı bekleyen koca bir dünya vardı; her santimini gezmek, yeni yemekler yemek, yeni insanlar tanımak ve yeni felsefeler öğrenmek istediğim bir hayatım vardı. Ancak bunu birilerine duyurmak bir yerden sonra daha önemli gelmeye başladı. Yazmayı ve okumayı tutkulu bir şekilde seviyordum ve artık düşüncelerimi insanlarla paylaşmak istediğimi fark ettiğimde bütün bunları yazıya dökmeye başladım… Özellikle güzel film izlemenin; insanın yaşamını yönlendirmesi konusunda büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum; bu güne kadar birçok film izledim ve çoğunda ben olsam ne yapardım dedim. Bir filmde başrol olmak aslında hayal değil sadece. Yazdıkça bir yerden sonra aslında bütün filmlerin bizim hayatlarımızdan esinlenilerek yazıldığını; aslında herkesin kendi filminin başrolü olduğunu gördüm… Yazmanın insanlar üzerinde huzurlu bir etki bıraktığına inanıyorum. Benim için yazının gücü kıyaslanamaz. Tıpkı bağırarak söylediklerinizin beyine emir gibi gitmesi gibi yazıda evrene yolladığınız emirler bence…

Comments are closed.