Dar Kadife Pantolon Nasıl Gevşetilir?

0

Kadife güzel ve narin bir kumaştır. Birçok kişi kadife pantolonlarını rahat ve konforlu olmasından hoşlanır, ancak pantolon çok iyi oturmuyorsa veya sıkıysa kadife çok dikkatli kullanılmalıdır. Bazı kadife pantolonlar aşınma ile biraz gerilir ve yıkandıktan sonra tekrar küçülür (makinede yıkanabilirlerse). Pantolonun ne kadar büyük olmasını istediğinizi belirlerken bunu aklınızda bulundurun. Kadife pantolonunuz yeterince gevşek değilse, bollaştırmak için deneyebileceğiniz birkaç yöntem vardır.

Çamaşır makinesinde yıkanabilir kadife pantolonları, makineye az miktarda kumaş yumuşatıcı ile yıkayarak çıkarın. Döngü sona erdiğinde, pantolonları asın ve germek istediğiniz yerlere kumaşı hafifçe çekin. Kadife Kıyafetler Nasıl Temizlenir?

Ütüyü düşük bir ayara getirin ve kadifein ısıya ve buhara reaksiyonunu test etmek için gizli bir alana basın. Kadife iyi tepki veriyorsa, kumaş nemliyken ütülemeden sonra her bir kısmı hafifçe çekerek, pantolonun küçük bir bölümüne bir defada basın. Kumaşın zarar görmemesi için ütüyü çok uzun süre bir noktada bırakmayın.

Bel kısmında bir darlık varsa bel bandını büyütmek için pantolonu ütü masasının ucuna geçirin. Makinede yıkanabilir pantolon bu adım için nemlendirilebilir. Kadife Koltuk Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Bir bel gergisi satın alın. Bu ucuz cihazlar, pantolonların kemerinin içine yerleştirilerek birkaç santim genişletebilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.