Deniz Tuzu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0

Denizden hasat edilen tuz, normal tuz için verilen tuzun ötesinde herhangi bir şey öneriyor mu? Bazıları daha az sodyum bulunduğunu, bazılarının daha fazla minerali olduğunu söylüyor, bazıları iyot eksikliğinin bir problem olduğunu söylüyor. Peki gerçekte deniz tuzu nedir?

Deniz tuzu düşük etkili bir gıdadır

Çevreye duyarlı bazı gıdalardan farklı olarak, deniz tuzu nispeten naziktir, çünkü suyun okyanustan buharlaştırılmasıyla ortaya çıkana kadar, katı mineraller kalır. Birçoğu elle hasat edilir. Sofra tuzu çözelti madenciliği ile tuz yeraltı depolarından çıkarılır ve daha sonra saflaştırılır.Farklı Tuzların Özelliklerini Biliyor Musunuz?

Deniz tuzu minerallerinizi artırmanıza yardımcı olur

Az miktarda işlenmesiyle, deniz tuzu minerallerin çoğunu korur. Tüm tuz denizden gelirken, sofra tuzu, eski deniz yataklarından gelir ve minerallerinin birçoğu tükenmiştir. Kalan mineraller işleme sırasında kaybolur. Bazı deniz tuzları, kalsiyum, magnezyum ve potasyuma ek olarak 84’a kadar iz minerali içerir. Birçok diğer aroma ajanı (paketlenmiş baharat karışımı gibi) hiç mineral içermez.

Deniz tuzu, tükettiğiniz katkı maddelerini azaltır

Sofra tuzu minerallerinden arındırılmış ve sodyum alüminyum silikat veya katkı maddesi E-554 gibi kıvamlılık önleyici maddeler içermektedir. Aslında, tuza girmesine izin verilen toplam 18 gıda katkı maddesi bulunmaktadır. Deniz tuzu kimyasal katkılar içermez. Böylece yiyeceklerinizde deniz tuzu kullanırsanız daha az kimyasal madde almış olursunuz.Himalaya Tuzunun Hayatınızda Yapacağı 10 Değişiklik

Deniz tuzu, sodyum alımını düşürebilir

Deniz tuzunun sofra tuzuna göre daha az sodyum olduğu bildirilmiş olsa da, doğru değildir. Her ikisi de aynı miktarda sodyum klorürü ağırlık olarak içerir. Bununla birlikte, deniz tuzunun aroma etkisi fazladır ve bu nedenle çoğu insan daha az lezzet kullanır. Mineraller lezzetini arttırır. Bunun içinde az miktarda kullanılması yeterli olur. Sofra tuzunda çok daha fazla tuz kullanabilirsiniz. Sürekli Tuz Yeme İhtiyacı Duyuyorsanız Sebebi Bunlar Olabilir


Paylaş.

About Author

Comments are closed.