Deri Ceketlerde Lekeler Nasıl Temizlenir?

0

Deri ceket, motosiklet sürerken kendinizi korumanın ya da günlük yaşamda sıklıkla giyilen sağlam ve moda bir giysidir. Bununla birlikte, makyaj, losyonlar, parfümler ve vücudunuzun doğal yağları, deri ceket yakasında belirgin lekeler yaratır. Yanlış temizlenirse, rahatsız edici lekeler kalıcı hale dönüşebilir. Bunun yerine, doğru ürünleri kullanarak deri ceketinizin yakasındaki lekeleri çıkararak uzun yıllar kullanabilirsiniz. Deri Ceket Nasıl Esnetilir?

Deri yakaya kolayca erişilebilecek şekilde düz bir yüzeye yerleştirin. Plastik bir kova içinde 1 çay kaşığı yumuşak çamaşır sabunu ve 1 litre soğuk su karışımı oluşturun. Sabunu suya iyice karıştırın. Yumuşak bir sabun, boya veya parfüm içermez.

Beyaz bir bezi sabunlu suyla nemlendirin. Asla ovmadan lekelerin üzerine sadece bezi bastırarak dokunun. Deri Giysilerin Yaka Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Yağ Lekesi Temizlemek
Yağ lekesi çoğu zaman istem dışı kıyafetlerde yer edebilir. Özellikle kıymetli deri ceketinizde yer etti ise, kolay bir yöntemle temizleyebilirsiniz. Yağ lekesi temizleme işlemi için öncelikle ıslak su ile silmemeniz gerekiyor. Mümkünse meydana gelen lekeyi kurumadan temizleme işlemine geçmeniz gerekmektedir. Su ile silinen yağ lekesi daha fazla yayılacaktır. Deri ceketten yağ lekesi çıkarmak için ihtiyacınız olan malzemeler, tartar kremi ve limon suyu olmaktadır. Derin bir kap içerisine tartar kremini ve limon suyunu ekleyip, karıştırarak macun haline getiriniz. Daha sonra ise, lekenin oluştuğu noktaya sürerek 10 dakika süre ile bekletiniz. Son olarak lekenin üzerinde bulunan macunu nemli bir bez yardımı ile temizleyebilirsiniz. Bu yöntem istediğiniz sonucu almanıza yardımcı olacaktır. Tüm bu yöntemler ceketten leke nasıl çıkarılır konusunda size yardımcı olacaktır.

Yakanın, doğrudan güneş ışığından uzak serin bir yerde sekiz saat veya gece boyunca kurumasını bekleyin. Deri Bakımı Nasıl Yapılır?

Deri Ceketi Parlatma
Zeytinyağı ve vazelin deri ceket parlatma işlemi için en çok tercih edilen maddeler arasında yer alıyor. Yağ bazlı olan bu maddeler, derinin bir nevi vitamin kaynağı olmaktadır. Bir pamuğa az miktarda vazelin ve zeytinyağını sürün ve ceketinizin çevresini itina ile silin. Daha sonra ceketinizi bir askıya asın ve yağı emerek nemlenmesini bekleyin. Kuru bir bez yardımı ile fazla olan yağı üzerinden almayı ihmal etmeyin. Deri ceket parlatma yöntemlerinden biri de vücut şampuanı ile silmektir. Ilık suda köpürttüğünüz duş jelini deri ceket üzerine uygulayarak, ceketinizi silebilirsiniz. Bu sayede ceketiniz parlak ve temiz bir görünüm alacaktır. Güderi Eşyaları Temizleme Yöntemi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.