Derin Banyo Temizliğinin Kolay Yolu

0

Evinizde yapacağınız temizliği genel bir program içinde ve sık sık yapmalısınız. Yani bir yer iyice kirlendiğinde değil, sık sık temizleyerek çok fazla kirlenmesini beklemeden yapmak en doğrusudur. Bu yazımızda banyonuzu yeşil temizlik ürünleri kullanarak derinlemesine nasıl temizleyebileceğinizi ve dezenfekte edebileceğinizi anlatacağız.

Bu kolay yöntemlerle 10 dakika banyonuz temizlenecektir. Haftada iki gün bu temizliği yapmanız yeterli olacaktır.

Banyo hakkında harika bir şey, temizlenmesi gereken malzemelerin birçoğunun aynı veya benzer olmasıdır; bu küvet veya duş, tuvalet, lavabo ve tezgahı temizlemek için birden fazla temizleyiciye gerçekten ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir. Bugüne kadar kullandığınız tüm malzemeleri unutun.

Duş ve tuvalet için:
Duş karosu veya tuvalet için ovma malzemesine mi ihtiyacınız var? Karbonat harika bir seçimdir. macun oluşturmak için imon suyu veya sirke ile karbonatı karıştırın. Tepki vermeyen inatçı lekeler varsa fırçalamadan önce birkaç dakika macunu lekenin üzerinde bırakın.

Musluklar için:
İpucu:
Musluklarınız biraz kirli ve kötü mü? Bir miktar alkolle ovarak parlaklık sağlayabilirsiniz. Bu hüner, lekeli duş kapıları için de geçerlidir.

Küf veya lekeler mi var?
Hidrojen peroksit, septik sistem ve tuvaletiniz için güvenli olan çevre dostu bir temizleyicidir; ellerinizi tahriş etmemesi için eldiven giymeniz gerekir. Boraks, şap ve banyo zeminlerinde ağır boyama için de kullanışlıdır. Macun haline getirin ve temizleyeceğiniz yerin üzerine koyun, 30 dakika bekletin ve sonra silin.

Zemin için:
Zemin söz konusu olduğunda, bazı çevre dostu zemin temizleyecilerini test ettik. En iyisi sıcak suya nemli bir bezle batırın ve yerleri temizleyin. Satın alabileceğiniz herşeyden daha iyi performans gösteriyor. Banyo zeminde bir sorununuz varsa temizlemek için sirke veya hidrojen peroksit solüsyonunu deneyin.

Ayna ve havalandırma için:
Bu arada banyo aynaları, sirke ve su çözeltisi ile temizlenebilir; çizgisiz bir parlaklık verir. Aynı çözüm, programınıza eklediğiniz periyodik daha derin temizlik projelerinden biri olması gereken banyo fanınızın bıçakları üzerinde de kullanılabilir.

Lavabo bakımı:
Lavabonun giderinden öncelikle saçlar ve diğer kalıntıları temizleyin. Daha sonra lavanozu sirke ile temizleyebilirsiniz.
Duş perdesini çamaşır makinesine atabilirsiniz.

İlgili Yazılar


Share.

About Author

Comments are closed.