Diş Fırçasını Dezenfekte Etmenin Yolları

0

Diş sağlığı için, her gün dişleri 2-3 defa fırçalamak gerekir. Bununla birlikte, kullandığınız diş fırçasının da bakterilerden arındırılması gerekir. Aksi takdirde dişinizi fırçalamanızın pek de anlamı yoktur. Peki diş fırçalarınızı nasıl dezenfekte edebileceğinizi biliyor musunuz?

Diş fırçanız, dişlerinizi temizler ama onun da temizliğe ve dezenfekte edilmeye ihtiyacı vardır. Diş fırçanızı dezenfekte etmezseniz, dişinizi temizlemek yerine ağzınıza her defasında çok sayıda bakteri bulaştırırsınız. Eski diş fırçaları için yeni kullanım alanları

Uzmanlara göre, diş fırçanın haftada en az bir kez dezenfekte edilmesi gerekir. Eğer hastaysanız, evinizde veya ofisinizde başka bir kişi üst solunum yolu enfeksiyonu sorunu yaşıyorsa dezenfekte etme sayısını artırmalısınız.

Haftada bir veya daha fazla, diş fırçanızı aşağıdaki ipuçlarından herhangi birini kullanarak dezenfekte edebilirsiniz. Diş macunu ile temizleyebileceğiniz 9 şey

Gargara içinde bekletme
Bir bardağa gargara doldurun ve diş fırçanızı gargaranın içinde koyun. Bir sonraki fırçalamaya kadar orada bırakın. Her defasında gargarayı değiştirin.

Dişleriniz için alkol içermeyen bir gargara kullanmak daha iyidir. Ama diş fırçanızı dezenfekte etmek için alkol içeren bir gargarayı tercih edin. Diş temizleme tozu nasıl yapılır?

Hidrojen Peroksit içinde bekletme
% 3 hidrojen peroksiti bir bardağa doldurun ve her kullanımdan sonra diş fırçanızı içine koyun. Her seferinde hidrojen peroksiti değiştirin ve kullanmadan önce diş fırçanızı suyla yıkamayı unutmayın. Hindistan cevizi yağı ile diş macunu nasıl yapılır?

3 ila 5 dakika kaynatma
Hastalığa neden olan mikropları öldürmenin en etkili yollarından biri, suda kaynatılmasını sağlamaktır. Diş fırçanızı haftada en az bir kez 3 ila 5 dakika suda kaynatmanız iyi bir fikir.

Kaynatmanın, diş fırçanızı çok daha hızlı bir şekilde yıpratacağı doğrudur, ancak bakterilerle dolu bir fırça kullanmaktan iyidir. Diş fırçalarken yapılan 5 büyük hata


Paylaş.

About Author

Comments are closed.