Dişlerini Doğal Yollarla Beyazlatın

0

Bembeyaz dişlere sahip olmak herkesin hayalidir. Dişleri beyazlatmak için piyasaya sürülen ürünler için yılda milyar dolarlar harcanıyor. Ancak kimyasallar içiren bu ürünler, dişleri beyazlatırken, size ne gibi zararlar verdiğini henüz bilmiyoruz. Peki dişlerinizi evinizde doğal yöntemlerle beyazlatmak mümkün olabilir mi? Bu sorunun yanıtı evet olacaktır.

Dişler neden sararır?

Beyaz dişlere sahip olmak için hijyen ve bakım çok önemlidir. Ayrıca Sigara, içki ve çeşitli gıdalar dişlerin bir süre sonra sararmasına neden olur. Diş minesi, dişin rengini sağlar. Diş minesinin her zaman sağlam tutulması diş renginin bozulmasını önler. İşte size yöntemleri…

Karbonat ve Limon Suyu

Sodyum bikarbonat (resmi isim) hafif aşındırıcı bir maddedir. Bunun için Dişleri çok yavaş bir şekilde karbonat ile ovmak gerekir.

Malzemeler

Bir çay kaşığı Karbonat

Bir kaç damla limon suyu ve

Bir diş fırçası

Karbonat ile limon suyunu bir macun haline getirin. Diş fırçanızın üzerine bu macunu koyun ve fırçalamaya başlayın. Limon asitinin diş minesine zarar vermemesi için 1 dakika sonra su ile durulayın. Limon yerine su kullanıyorsanız o zaman karbonat ve su karışımını dişlerinizin üzerinde 3 dakika tutabilirsiniz.

Çilek, Tuz ve Karbonat

Çilek, dişlerin sararmasına neden olan plakların kurulmasına yardımcı olur. C vitami açısından çok zengindir. Ayrıca yüzey lekeleri çıkarmaya yardımcı olan malik asit adı verilen bir enzime sahiptir.

Malzemeler

13 Büyük çilek

Bir tutam tuz

karbonat 1/2 çay kaşığı (isteğe bağlı)

Karbonat, çelik püresi ve tuzu karıştırın. Dişlerini öncesinde havlu kağıt ile silin. Ardından diş fırçasına karışımı sürün. Karışımı iyice dişlerinize yedirdikten sonra 5 dakika bekleyin ve durulayın. Bunu her gece yapın.

Hindistan Cevizi Yağı ile durulayın

Hindistan cevizi yağı ile ağızın çalkalanması fikri size biraz ters  gelebilir. Ama çok eski zamanlardan beri uygulanan ve kesinlikle sonuç veren bir yöntemdir. Hindistan cevizi yağı, aslında dişlerinizin sarılığını önlemek için işe yarar. Dişleri beyazlatmaz. Ancak dişlerin sararmasına neden olan bakteri plaklarının oluşmasını engeller. Ayrı zamanda diş eti sağlığı ve nefesinizin taze ve temiz kokmasını sağlar.

Malzemeler

Bir çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı

Sabah, önce dişlerinizi fırçalayın, ardından bir çorba kaşığı hindistan ceviz yağını ağzınıza alın. Bu yağı ağzınızın içinde 10-15 dakika boyunca çevirin. Ardından ağzınızı su ile çalkalayın.

Bu yöntemleri yaparak bir hafta içinde bembeyaz dişlere sahip olmanız mümkün mü? Hayır… Ama ilk haftadan itibaren fark görmeye başlayabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.