DIY Dezenfeksiyon Banyo Mendilleri

0

Banyo lavabonuzun evinizdeki en mikroplu yerlerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Bunun nedeni, lavabonun el yıkama ve diş fırçalama gibi, bakterileri vücuttan uzaklaştıran şeyler için kullanıldıktan sonra ıslak ortam mikrop gelişimini destekler.

Bu nedenle , mikropların evinizin etrafına yayılmasını önlemek için bu alanı sık sık temizlemek ve dezenfekte etmek önemlidir. Dezenfekte edici mendilleri banyonuzda tutmak düzenli olarak dezenfekte etmek için banyo tezgahını silmeyi kolaylaştırır. El Dezenfektanını Kendiniz Hazırlayın

Ancak hepimizin bildiği gibi, satın alınan tek kullanımlık dezenfekte edici mendillerin birkaç dezavantajı var. İlk olarak, oldukça pahalı olabilir ! İkincisi, içindeki kimyasal yüklü bileşenlerin listesi gizemli olabilir. Bunun için kendi yapabileceğiniz dezenfektan mendillerin tarifini vereceğiz.

DIY Dezenfeksiyon Banyo Mendilleri
4 su bardağı ılık su
2 yemek kaşığı kastilya sabunu
10 damla Kekik yağı
5 damla Limon yağı
5 damla Tatlı Portakal yağı Mutfağınızda Güvenle Kullanabileceğiniz Dezenfektan

Bu tarifteki aktif bileşen, timol adı verilen bir bileşik içeren kekik yağıdır. Timolün sayısız çalışmada, yüzeyleri dezenfekte etmede son derece ilişkili riskler veya yan etkilerle oldukça etkili olduğu gösterilmiştir.

Tüm malzemeleri bir kavanoz içine koyun ve iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımın içine küçük bez veya havlular koyabilirsiniz.

Bu tarifi, ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlı olarak, tek kullanımlık veya yeniden kullanılabilir dezenfekte edici mendiller yapmak için kullanabilirsiniz. Hijyen İçin Yapılan Ama İşe Yaramayan 11 Hareket


Paylaş.

About Author

Comments are closed.