Diyet ve Egzersiz Yapmadan Kilo Verme Tüyoları

0

Kilo vermek zorlu bir yolculuktur ve akla hemen düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme gelir. Ancak, spor salonuna gitmeden ya da beslenmenizi değiştirmeden de kilo vermenin bazı yolları var.

1. Kırmızı tabaklarda yiyin
Garip gelse de araştırmalar, insanların kırmızı tabaklardan daha az yemek yediğini gösteriyor. Bu,, yasaklarla bağlantılı ve durmak için bir işarettir, insanlar içgüdüsel olarak daha az yer. Bir araştırmada, katılımcılara kırmızı, beyaz ve mavi tabaklarda kurabiye verildi. Kırmızı tabaktan yiyenler, diğer katılımcılardan daha az yediler.

2. Dar ve uzun bir bardaktan için
Bilimsel ve kanıtlanmış bir gerçek de, uzun bardaklar kullanırsanız, yaklaşık %25-30 daha az içersiniz. Amerikalı bir bilim adamı bunu beyni uyaran bir optik yanılsama olarak açıklıyor. Kalorili içecekler tüketiyorsanız, bu yöntem daha az bu tür içecekleri tüketmenizi sağlar.

3. Sağlıksız yiyecekleri görüntünüzden çıkarın
Araştırmalar gösteriyor ki, insanlar yüksek kalorili yiyecekleri gördükçe yeme istekleri daha fazla artıyor. Bu nedenle, evde sadece sağlıklı yiyecekleri bulundurduğunuzdan emin olun. Atıştırmak istediğinizde elinizin altında ve gözünüzün önünde sağlıksız yiyecekler bulundurmazsanız, yeme isteği de olmayacaktır.

4. Daha fazla protein yiyin
Protein bakımından zengin besinler yediğinizde, açlığınızı daha hızlı geçirirsiniz. Araştırmalar günlük beslenmede %15’lik bir protein artışının, katılımcıların 440 daha az kalori almasına yardımcı olduğunu göstermiştir. Bu nedenle, herhangi bir gıdayı sınırlamadan 12 hafta içinde ortalama 10 kilo fazla kilo vermeyi başardılar.

5. Aç hissettiğinizde nane sakızı çiğneyin
Biraz açlık hissettiğinizde aromalı bir sakız çiğneyin. Nane aroması, tat tomurcuklarının işlevini dindirir ve bir şeyler yeme isteği durur.

6. İçeceklerinize buz ekleyin
İçeceklerinize biraz buz ekleyin ve bir pipetle için. Soğuk yiyecekler ve içecekler vücudun daha fazla kalori yakmasını sağlar.

7. Daha fazla uyuyun
Bir araştırma, 6 saatten az uyuyan insanların yüksek kalorili yiyecekleri daha sık tükettiklerini ve yeterince uyku alan insanlardan daha fazla kilo aldıklarını gösterdi. Her gece en az 7-8 saat uyumaya çalışın.

8. Daha küçük bir elbise satın alın
Beden ölçünüzden daha küçük bir elbise ya da kot pantolon alın ve görebileceğiniz bir yere asın. Bu şekilde, kilo verme hedefinizi her zaman hatırlatmış olur.

9. Biriyle birlikte kilo verin
Kilo verme sürecinizi başkalarıyla birlikte yürütebilirsiniz. Bir çalışma, birlikte kilo vermeye çalışan kişilerin hedeflerine %20 daha fazla ulaştığını gösteriyor.

10. Soğuk paket
Bir üniversitenin araştırmasına göre, soğuk hava yağ yakmaya yardımcı oluyor. Bir buz paketini ince bir beze sarın ve göbek gibi yağların erimesini istediğiniz vücudunuzun herhangi bir yerine yerleştirin. Paketi yaklaşık 30 dakika bekletin. Bu süre içinde zaman zaman torbayı kaldırın. Cilt kızarıklığı, karıncalanma veya cilt uyuşması gibi belirtiler fark ederseniz, hemen işlemi durdurun. 12 gün boyunca günde bir kez bu yöntemi uygulayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.