Doğal Dezenfektan Mendil Tarifi

0

Evinizin birçok yerinde kullanabileceğiniz, dezenfektan mendilleri hazırlamak ister misiniz? Kullanımları çok kolay ve rahat.. İhtiyaçınız olduğundan kutudan bir tane alacaksınız ve kullanacaksınız, yıkayıp yeniden kutunun içine koyup yeni bir kullanım için bekleteceksiniz. Bunların hastanelerde kullanılanlar gibi geniş spektrumlu dezenfektanlar olmadığını ve böyle muamele edilmemesi gerektiğini lütfen unutmayın. Bu tarif sadece evde kullanım için tasarlanmıştır. Mutfağınızda Güvenle Kullanabileceğiniz Dezenfektan

DIY Dezenfekte Mendilleri Malzemeleri

1/2 fincan votka (sürtme veya izopropil alkol DEĞİL)
3 yemek kaşığı kastil sabunu
1 ½ su bardağı damıtılmış su
30 damla çay ağacı uçucu yağı
35 damla limon esans yağı

Malzemeler

Yaklaşık 6 adet kare kesilmiş kumaş
Kapanabilir kapaklı cam kutu

Yapılışı
Bir kapta sabun, su, alkol ve uçucu yağ ekleyin. Birleştirmek için iyice karıştırın. Penye türü kumaşlardan iki tanesini kutunun içine koyun. Temizleme solüsyonunun 3 te birini üzerine dökün. Bu işlemi tüm bezler ve çözelti kullanana kadar tekrarlayın.
Solüsyon ile ıslattığınız bezleri koyduğunuz kutuyu kapatın. Tüm bezlerin solüsyonu tam olarak emdiğinden emin olun. El Dezenfektanını Kendiniz Hazırlayın

Doğal Dezenfekte Mendil Nasıl Kullanılır

Kaptan bir mendil çıkarın ve fazla sıvıyı diğer mendillerin üzerinden sıkın. Evin çevresindeki yüzeyleri dezenfekte etmek ve temizlemek için kullanın.
Bu doğal dezenfekte mendilleri mağazadan alınan tek kullanımlık mendillerden daha dayanıklı olduğundan, ovma yüzeylerini daha iyi tutar.
Temizlenmesi gereken materyalin veya yüzeyin silinebilmesi için herhangi bir endişe varsa küçük bir yerinde önce test yapın.

Yıkamak için: Diğer mutfak havluları ile yıkayın. Hastalık Sonrasında Ev Nasıl Dezenfekte Edilir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.