Doğal Ev Yapımı Koltuk Altı Deodorantı

2

Yaz aylarında sıcağın etkisiyle oluşan terleme ve ter kokusu ile  başa çıkamayan hemen herkes deodorant kullanımı ile ter kokusunu bastırmaya çalışmaktadır. Son derece rahatsızlık verici bir durum olan ter kokusu hem kişiyi hem de çevresindekileri rahatsız edecek boyutlara ulaştığı gibi günlük hayatta pek çok olumsuzlukla karşılaşılmasına da neden olabilmektedir. Özellikle yazın bu sıcak günlerinde terlemenin önüne geçilemese bile artık doğal yollarla ter kokusundan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Kozmetik mağazalardan deodorant tercih ederek hem doğaya hem de cildinize zarar vermek yerine sizler de evinizde doğal yollarla ter kokusunu giderebileceğiniz deodorantınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Hoş kokusu ile ter kokusunu tamamen ortadan kaldıran doğal koltuk altı deodorantı kolay bulunabilir malzemelerle pratik bir şekilde evde yapılabilmektedir. Evde doğal yollarla hazırlanacak deodorant için aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz birkaç bitkisel yağ ile kolaylıkla hazırlamaya ne dersiniz?

Malzemeler

2 yemek kaşığı pudra

1 yemek kaşığı badem yağı

5-6 damla lavanta yağı

5-6 damla yasemin yağı

1 adet limon kabuğu rendesi

Deodorantın Hazırlanması

Bir kap içerisine pudrayı alarak diğer malzemeleri de ilave edin ve iyice karıştırın. Deodorantın biraz fazla olmasını istiyorsanız eşit oranda malzemeleri arttırabilirsiniz. Kullanmadığınız temiz bir krem kutusu içinde saklayabileceğiniz karışımı kullanım esnasında pamuk yardımıyla terleyen bölgelerinize az bir miktarda uygulayabilirsiniz. Bitkisel yağların verdiği hoş kokusu ter kokunuzun gün boyu bastırılmasına yardımcı olacaktır. İstediğiniz her an çantanızda rahatlıkla bulundurabileceğiniz deodorantınızı dilediğiniz her an kullanabilirsiniz. Deodorant için fazla hazırladığınız karışımı dilerseniz buzdolabında da saklayabilirsiniz. Ayrıca limon kabuğunda bulunan asit terlenen bölgede bakterilerin de üremesini engelleyerek olması muhtemel mantar veya tahrişe karşı da cildinizi korumaktadır. Ferahlatıcı bir etkiyle doğal yollarla hazırladığınız deodorant ter kokusunun önüne geçtiği gibi üzerinizdeki kıyafetin tahriş etme ihtimaline karşı da terleyen bölgenizi koruyacaktır.


Paylaş.

About Author

2 Comments

  1. Gülşen KARGALI on

    Sayın İlgililer!
    Doğal ev yapımı koltuk altı deodorant formülü verilmiş.
    Karışıma koyulan pudra kesinlikle sağlığa zararlı olduğundan, kimsenin yapmasını kullanmasını tavsiye etmiyorum. Koltuk altına sadece limon suyu sürmeniz yeterli, kesinlikle terleseniz de kötü koku oluşmuyor ayrıca sağlıklı da.
    Saygılarımla