Doğal Leke Çıkarma Kılavuzu

0

Her türlü lekeyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ancak doğal olarak lekeleri çıkarmak isterseniz, lekenin türüne göre farklı yöntemler uygulamanız gerekir.

Konvansiyonel çamaşır lekesi arıtma çözeltileri, mevcut en toksik temizlik ürünlerinden bazılarıdır. Sert deterjanlar, solventler, sülfatlar ve parabenler gibi kimyasalların yanı sıra bir dizi suni renk ve koku içerirler. Ketçap Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Farklı leke türleri nasıl çıkarılır?

Mürekkep veya Boya lekeleri: 30 dakika boyunca alkole yatırın. veya (sadece mürekkep lekesi) saç spreyi sıkın ve sonra yıkayın.

Çay veya Kahve lekeleri : Lekenin üzerine hemen sıcak su dökün. Veya boraks ile suyu macun haline getirin. Lekenin üzerine sürün ve fırçalayın. Leke çıkınca hemen yıkayın. Halıdaki Lekeleri Çıkarmanın Kolay Yolu

Çim lekeleri : Sıvı bulaşık sabunu ile ovun veya 50/50 Hidrojen Peroksit (% 3) ve su karışımı ile işleme tabi tutun.

Çamur lekeleri: Kurutun ve elinizle veya fırça ile fırçalayın. Sonra boraks / su macunu sürün ve hemen yıkayın.

Domates Esaslı Lekeler : Lekenin üzerine direkt beyaz sirke ile muamele edin ve hemen yıkayın.

Koltukaltı Sarı Lekeleri: Lekeye doğrudan 50/50 hidrojen peroksit ve su karışımı uygulayın ve 30 dakika süreyle bekletin. Daha sonra yıkama suyuna 1 su bardağı hidrojen peroksit ekleyin. Gerçekten zorlu sarı lekeler için% 3 hidrojen peroksit ve kabartma tozu yapıştırın ve lekeyi ovun. Çamaşır yıkamadan önce 5 dakika bekletin. Damlayan Yağ Lekelerini Çıkarmanın Yöntemleri

Diğer Gıda Boyaları : 50/50 Hidrojen Peroksit ve su karışımı ile ıslatın.

Yağ Lekeler : Lekenin üzerine kuru bir kabartma tozu ile serpiştirin ardından lekenin üzerini fırçalayın Ardından, inceltilmemiş beyaz sirkeyi 15 dakika bekletin, yıkamadan önce sıvı bulaşık sabunu ile yıkayın ve fırçalayın.

Kusma, İdrar, Kan, Yumurta, Jelatin, Tutkal veya diğer protein bazlı lekeler: SICAK SUYLA YIKAMAYIN !!!!! Bu koku için çok önemlidir. Soğuk suda bekletin ve çamaşır makinesine 1/2 kap hidrojen peroksit ve 1/2 fincan pişirme soda karışımıyla yıkayın. Beyaz Giysilerden Leke Ağartıcı Kullanmadan Nasıl Çıkarılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.