Doğal Oje Çıkarıcı Nasıl Yapılır?

0

Oje sürmek tırnaklara iyi görünüm vermekle beraber tırnakları korumak için mükemmel bir yoldur. Oje sürmeyi seviyorsanız sık sık ojelerinizi yenilemek için oje çıkarıcı kullanıyorsunuzdur. Ancak oje çıkarıcıların içinde ne gibi kimyasallar bulunduğunu biliyor musunuz? Oje çıkarılıcılar güvenli midir? Cevap oldukça basit: Hayır.

Konvansiyonel Oje çıkarıcıları
Bir çok oje çıkarıcı, formaldehit, toluen ve ftalatlar gibi toksik kimyasallar içerir. Bu kimyasallar geleneksel oje çıkarıcılarda uzun süredir bulunmakta olup, kanser, astım ve hatta üreme sistemi ile ilgili sorunlara neden olabilir. Kendi doğal ojenizi yapabilirsiniz

Oje sökücüde çok yaygın olan bir başka bileşen de asetondur. Aseton tehlikelidir çünkü yanıcıdır ve plastiği bile çözülmeye yetecek kadar güçlüdür. İzopropil aseton, metil etil keton ve n-metil-pirolidon, oje sökücülerde yaygın olarak çözücü olarak kullanılır.

Bu bilgiler ışığında kendi oje çıkarıcınızı yapmanız daha iyi ve güvenli olacaktır. Koyu renkli ojeyi çıkarmanın püf noktaları

MALZEMELER:
1/3 bardak organik elma sirkesi
3 damla greyfurt uçucu yağ
3 damla tatlı portakal esans yağı
7 damla limon uçucu yağı
⅓ fincan alkol sürtünme

Yapılışı:
Elma sirkesi küçük bir kaba dökün.Uçucu yağları ve alkol ekleyin. Harmanlayın.
Küçük bir şişeye veya kutuya koyun. Asetonun 8 farklı kullanım alanı

DIY oje çıkarıcısı Nasıl Kullanılır?
Artık DIY oje çıkarıyı yaptınız. Çözeltiyi bir pamuk topunun üzerine damlatın ve tırnaklarınızın üzerindeki ojeyi silin. Kimyasal bulunan çıkarıcılara göre ojelerin çıkarılması daha uzun sürebilir. Ayrıca tırnaklarınızı yaklaşık 20 saniye boyunca çözeltiye daldırıp sonra silebilirsiniz. Asetonsuz oje nasıl çıkarılır?

Bitirdikten sonra, ellerinize ve tırnaklarınıza nemlendirici uygulayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.