Doğal Yağları Neden Kullanmalısınız?

0

Onlar, cildi nemlendirmek, saça bakım yapmak, akne ve sivilcelerle mücadele etmek ve tırnaklarınızı kuvvetlendirmek için altenratif olabilirler. Bunun için yapmanız gereken tek şey, ihtiyacına göre bu yağlardan satın almak ve kullanmak.

Marula

Güney Afrika yerli marula ağacının meyvesinden yapılan, bu yağ çok iyi bir nemlendiricidir. Dermatologlar, özellikle kuru cilde sahip olan kişilerin kullanmasını öneriyor. Bu yağ hızlı bir şekilde cilt tarafından emilir ve cilt üzerinde parlaklık bırakmaz. Kısa sürede saç uzatan doğal yağlar

Çay ağacı

Bakteriler gözeneklerin içinde sıkışıp kaldığında kırmızı, iltihaplı siyah nokta oluşur. Yapılan araştırmalar, çay ağacı yağının bakterileri yok ettiğini göstermektedir. Bir başka çalışmanın sonuçlarına göre cilt üzerindeki bakterileri oksijenli su ile de temizleyebilirsiniz.

Argan

“Sıvı altın” argan yağı yaşlanma etkileriyle mücadele eden polifenoller adı verilen antioksidanlar bakımından zengindir. Dermatologlar, ayrıca omega-3 yağ asitleri bulunan Argan yağının kollajeni artırarak cildin sarkmasını önlediğini vurguluyorlar. Argan yağını her cilt tipi rahatlıkla kullanabilir.

Argan yağını, saçlarınız için de kullanabilirsiniz, saçınızda ağırlık ve yağlanma yapmaz. Yüzünüze hangi yağları kullanmalısınız?

Papatya ve nane

Muhtemelen rahatlatıcı çay olarak papatya düşünürsünüz. Papatya yağı, cildiniz için de faydalıdır. Cilt uzmanları, anti-enflamatuar, kızarıklık, tahriş gibi durumlarda papatya yağını kullanabileceğinizi belirtiyor.

Hindistan cevizi

Kuru, çatlamış, tahriş, enfekte olmuş ciltler için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, cildi korur ve nemlendirir. Pullanan cilt için de çok etkilidir.

Kuşburnu ve Havuç

Her ikisinde de A vitamini vardır. A vitamini cilt hücrelerinin yenilenmesi ile yara ve çatlakların düzelmesinde etkili rol oynar. Aynı zamanda renk değişikliklerini de düzeltir. Doğal yağları evinizde kendiniz yapabilirsiniz

Biberiye ve Hint yağı

Saçlarınızın daha gür ve sağlıklı olmasını ister misiniz? 6 aylık kullanım sonrasında saçlarınız daha parlak ve gür olurken, kepek sorununuz da ortadan kalkmış olur.

Hintyağı ayrıca kirpiklerinizi de gürleştirir.

Zeytin ve avokado

İnce veya kırılgan tırnaklarınız mı var? Basit, tamamen doğal bir çözüm için, yatmadan önce onlara biraz zeytin ya da avokado yağı sürün. Gece boyunca tırnaklarınız beslenerek, güçlenecektir.

Susam

Susam yağı ile ağzınızı gargara yapabilirsiniz. Uzun yıllardır kullanılan bu tedavi yöntemi ile sağlıklı dişler ve dişetlerine sahip olabilirsiniz. Ağzınızdaki mikroorganizmalar yok olacağı için ağız kokusu da oluşmayacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.