Doğal Yolla Kirli Havluyu Beyazlatma ve Yumuşatma Yöntemi

0

Havluların yumuşak, emici ve bembeyaz olması her kadının isteğidir. Havlularınızı bir kaç adımda tazeleyebilirsiniz. Bu işlem sırasında havlularınızda doğal maddeler kullanacağız. Eski veya kirli havlularınızı yenilemek için gerekli olan malzemeler aslında evinizde olabilir.

Gerekli olan malzemeler

1 fincan sirke
1/2 fincan karbonat tozu
1/2 fincan Epsom tuzları Havlulardaki Rutubet Kokularını Nasıl Yok Edersiniz?

Yapılışı

Sirkeyi çamaşır makinenize boşaltın ve havlularınızı makinanın içine koyun. Sirke havlularınızı dezenfekte edecek ve üzerinde küf gibi nemden kaynaklanan bakteri ve mikopların ölmesine neden olacaktır. Makinanızı çalıştırın ve havluların sirkeyle birlikte ıslanmasına izin verin. Havlularınızı neden katlamamalısınız?

Ardından havluların üzerine kabartma tozu ve Epsom tuzlarını serpin. Çamaşır makinasını yeniden çalıştırın. Karbonat tozu kokuları nötralize eder ve lekeleri çıkarır. Epsom tuzları doğal olarak suyu ve kumaşı yumuşatır.

Bütün bu işlemlerin sonunda en sevdiğiniz deterjanla yıkamayı sonlandırın. Havlularınız, tertemiz, yumuşak, kabarık ve emici olacaktır. Bu işlemi renkli havlularınız için de uygulayabilirsiniz. Havlularınızın ömrünü uzatmanın yolları


Paylaş.

About Author

Comments are closed.