Doğru Soruyu Sormak

0

İki arkadaş, hararetle tartışıyormuş. Konu, sigara içerken İncil okunup okunmayacağı imiş. Sonuç alamayınca papaza sormaya karar vermişler. Papazın yanına gidip sırayla sorularını iletmişler.

Birinci olumsuz cevap alırken ikincisi İncil okurken sigara içmek konusunda izin almayı başarmış. Mesele sonradan anlaşılmış.

İzin alamayanın sorduğu soru şuymuş:

– “İncil okurken canım sigara içmek istiyor, içebilir miyim?”

– “Oğlum, İncil okunurken Tanrı’yla ilgilenmen lazım. O sırada dikkatini dağılmaması gerek. O yüzden İncil okurken sigara içilmez.”

 

İzin alan ise soruyu şöyle sormuş:

– “Sigara içerken canım İncil okumak istiyor, okuyabilir miyim?”

– “Oğlum, her nerede ve ne koşulda olursan ol, İncil okuma isteği duyarsan okuyabilirsin.”

Belki de aldığımız cevaplardan daha önemlisi sorduğumuz sorudur. Beceri, almak istediğin yanıtı elde edebileceğin soruyu sormakta.


Paylaş.

About Author

Marmara Üniversitesi Arşivcilik Bölümünü dereceyle bitirdi, Koray Holding’te iş yaşamına İnsan Kaynakları alanında başladı, 3.5 yıl burada çalıştıktan sonra, Turkcell İnsan Kaynakları Ekibinde öncelikle 3 yıl Turkcell Akademi’nin kuruluş çalışmalarında bulundu, daha sonra İşealım Ekibine geçti, 4 yıl burada görev yaptıktan sonra Organizasyonel Gelişim ve Değişim Ekibinde 1 yıl çalıştı ve Turkcell’den ayrılarak Nortel Networks İnsan Kaynakları Müdürü olarak, Vodafone Türkiye İşeAlım Müdürü olarak çalıştı. Halen Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız otomotiv dizayn şirketi olan Hexagon Studio’da IK ve İdari İşler Müdürü olarak çalışmaktadır. PERYÖN (Personel Yönetimi Derneği) üyesidir. İngilizce, Osmanlıca, Farsça bilmektedir. Çalışmanın dışında kalan zamanlarında kitap okumak ve spor yapmak en çok vakit harcadığı alanlardır.

Comments are closed.