Dökülen Farklı Yapıştırıcıları Çıkarmanın Yöntemleri

0

Dökülen yapıştırıcıyı giysilerden veya halılardan çıkarmak zor, ancak imkansız değil! Bu yazıda okul tutkalı, sıcak tutkal ve hatta süper tutkalın kumaş ve halıdan nasıl çıkarılacağını ele aldık.

Okul Tutkalı ve Yıkanabilir El Sanatları Tutkalları Nasıl Çıkarılır?
Tutkalın tamamen kurumasını bekleyin, ardından sertleşmiş tutkalın mümkün olduğunca sıyırmak için bir tereyağı bıçağı kullanın. Kalan tutkalı soğuk suyla doyurun ve 30 dakika bekletin.

Malzeme türüne göre durulayın:
Giysiler: Kumaşı soğuk akan su altında iyice durulayın, ardından her zamanki gibi yıkayın.
Halı: Kalan tutkal çıkana kadar alanı lekelemek için soğuk suyla ıslatılmış bir sünger kullanın. Yapıştırıcı izi nasıl çıkarılır?

 

Sıcak Tutkal Nasıl çıkarılır?
Giyim Eşyaları İçin:
Maddeyi gece boyunca dondurucunuza yerleştirin. Tutkal sert ve kırılgan olduğunda, olabildiğince çok kazımak için bir tereyağı bıçağı kullanın. Bir miktar aseton bazlı oje sökücü maddeyi pamuk veya bez üzerine dökün ve kalan tutkalı eritmek için kullanın. Maddeyi her zamanki gibi yıkayınız.

Halı için:
Kilitli bir torbayı buzla doldurun, kapatın ve tutkalın üzerine yerleştirin. Tutkal kırılgan hale gelene kadar beklemesine izin verin, sonra halıdan olabildiğince sıyrılmak için bir tereyağı bıçağı kullanın. Hala geride bir miktar sıcak tutkal kalıntısı varsa, temiz bir havluya az miktarda aseton bazlı oje sökücü dökün. Kalan tutkal kalıntısının erimesini sağlayın. Japon yapıştırıcısı nasıl çıkarılır?

Süper yapıştırıcı nasıl çıkarılır?
Tutkalın tamamen kurumasını bekleyin. Tüm öğeyi ıslatarak veya alanın üzerine ıslak bir sünger koyarak bölgeyi yaklaşık bir saat kadar soğuk suyla ıslatın. Bir pamuk topuna aseton bazlı oje sökücü dökün ve çıkarmaya başlamak için kalan tutkal artığını alın.

Alan cila sökücü ile doyurulduktan sonra, mümkün olduğunca fazla tutkal çıkarmak için bir tereyağı bıçağı kullanın. Daha fazla tutkal gevşetmek için bölgeyi sert bir ovma fırçasıyla fırçalayın, ardından sıyırmaya devam edin.

Malzeme türüne göre temizliği bitirin:
Giysiler: Az miktarda çamaşır deterjanı doğrudan lekeye koyun ve 20 dakika bekletin. Sonra her zamanki gibi yıkayın. Kesinlikle kurutucuya koymayın. Mısır nişastasından yapıştırıcı nasıl yapılır?

Halı: 1 bardak ılık suya 1 çay kaşığı bulaşık sabunu ve 2 yemek kaşığı beyaz sirke ekleyin. Solüsyona temiz bir bez batırın ve kalan lekeyi alın. Soğuk suyla nemlendirilmiş temiz bir bezle durulayın. Gerekirse tekrarlayın.

Not: Süper tutkalı veya tırnak tutkalı kumaştan sökülmesi zor ve zaman alıcıdır! Halınızı veya yeri doldurulamaz bir giyim eşyasını kurtarmak için bu yöntemleri kullanabilirsiniz, ancak sizin için çok önemli değilse uğraşmaya değmez.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.