Dolabınızdaki Kurtulmanız Gereken 8 Şey

0

Yeni bir yıla girerken, hayatınızdan çıkarmaya karar verdiğiniz pek çok şey olabilir. Bunlara gardırobunuzda bulunan ama kurtulmanız gereken kıyafetleri de dahil edebilirsiniz.

Gardırobunuza bir göz atın, aslında hiç kullanmadığınız, artık ihtiyacınız olmayan pek çok kıyafetle karşılaşacaksınızdır. İşte gardırobunuzdan bir an önce çıkarmanız gereken şeyler:

Eski Kostümler
Gardırobunuzda bir parti için aldığınız ama artık başka bir yerde giyemeyeceğiniz kostümler varsa, kurtulmanız gerekenlerin başında onlar gelir.

Gelinlik
Düğününüz sizin için çok özeldir ve gelinliğiniz de öyledir. Ancak, gelinliği bir daha kullanmanız mümkün olmadığına göre, duygusallığı bir kenara bırakın gardırobunuzda yer işgal etmesine izin vermeyin.

Hediye gelen sevmediğin kıyafetler
Annenizin, arkadaşınızın ya da eşinizin özel bir günde sizin için aldığı hediye kıyafetleri hiç sevmemiş olabilirsiniz. Ama hediye olduğu için bir köşede tutuyor olabilirsiniz. Onları da hemen gardırobunuzdan dışarı atın.

Pahalı kıyafetler
Çok paralar harcayarak aldığınız ama artık hiç yüzüne bile bakmadığınız kıyafetleri sadece çok pahalı ve marka diye gardırobunuzda bulundurmayın. Onları da gardırobunuzdan hemen çıkarın.

Yüksek topuklu ayakkabılar
Yüksek topuklu ayakkabılar, kadınlar için vazgeçilmezdir. Yürüyüşü ve duruşu değiştirir, başka bir hava katar. Ancak ne kadar çekici gelirse gelsin, her zaman rahat ayakkabılar daha çok kullanılır ve yüksek topuklu ayakkabılar bir köşede belki giyerim denilerek bırakılır. Yüksek topuklu ayakkabı giymeniz gereken durumlar için, siyah gibi her türlü kıyafetle giyebileceğiniz birkaç çift yüksek topuklu ayakkabı bulundurun ve diğerlerini gardırobunuzdan çıkarın.

Baskılı tişörtler
Üniversite tişörtleri gibi baskılı, sizin için anısı olan tişörtleri de artık giymeyeceğinizi düşünüyorsanız, gardırobunuzdan çıkarın.

Ev işi için kıyafetler
Eskimiş ya da modası geçmiş tişört, pantolon, tayt gibi kıyafetleri, belki boya yaparken, bahçeyle uğraşırken, temizlik yaparken giyerim diyerek dolabınızda yer tutmasına izin vermeyin. Bu tür işleri yaparken kullanabileceğiniz, 1-2 parça kıyafet yeterli olacaktır, fazlasını gardırobunuzdan çıkarın.

Ayrılmaya henüz hazır olmadığınız kıyafetler
“Belki bir gün giyerim, belki bir gün içine sığabilirim, belki bir gün zayıflarım, giymiyorum ama bu kıyafeti çok seviyorum” gibi henüz ayrılmaya hazır olmadığınız kıyafetlerinizden de artık ayrılın ve dolabınızdan dışarı çıkarın.

Gardırobunuzdan çıkardığınız artık kullanmayacağınız kıyafetlerinizi, atmayın! Bu tür kıyafetlerinizi bağışlayabilir ya da ihtiyacı olan birilerine verebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.