Dudak Kremini Çok Farklı Kullanabilirsiniz

0

Dudak kremi, pek çok insanın (özellikle kadınların) kullandığı eşyalardan biridir. Çantamızın dibinde, komodinimizde, banyomuzda ve muhtemelen unutmuş olduğumuz başka yerlerde bir dudak kremi var.

Ama dudak kremini dudaklarından çok daha farklı yerlerde kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Sizin için bir liste yaptık!

Rimelinizi silin
Rimel sürerken eliniz kayabilir. Tamamen çıkarılması imkansız görünen siyah lekeler olur. Yine de düzeltilmesi kolaydır. Sadece bir pamuklu çubuğa dudak kremi sürün ve lekeye ovun. Hemen çıkacak! Hindistan cevizi yağı ile 9 dudak kremi tarifi

Sıkışan fermuarı onarın
Tamamen sıkışmış bir fermuar, özellikle giysilerinizde ya da çantanızdaki eşyalara kilitlendiğinizde, can sıkıcı bir durumdur. Neyse ki, fermuarın üzerine biraz dudak sürtünürseniz, bunu hemen düzeltebilirsiniz. Tekrar gevşetecektir.

Bağcıklarınızı sağlamlaştırın
Ayakkabı bağlarınızın hep çözülmesinden şikayetçi iseniz o zaman bağcıkların düğümüne bir miktar dudak kremi sürün. Krem, bağcıkların birbirine yapışmasını sağlayacak ve çözülmeyeceğinden emin olacaksınız.

Sıkışan yüzüğünüzü parmağınızdan çıkarın
Yüzüklerinden biri sıkıştığında paniklersiniz. Yüzüğü çıkartmak için sabun bulmak zorunda değilsiniz; dudak kremi size yeterli olur. Dudaklarınızı daha dolgun göstermenin yöntemi

Saç kırıkları
Saçlarınızın uçlarında kırıklar varsa dudak kremi size yardımcı olabilir. Kırık uçlar dudak kremi sürün ve kısa sürede tekrar çok daha sağlıklı görünecekler. Tabi kremi çok fazla sürmeyin saçlarınızın yağlı görünmesine neden olabilir.

Ayakkabı Parlatıcısı
Deri ayakkabılarınızı parlatmak için pahallı ürünler almanıza gerek yok. Biraz dudak kremi ayakkabılarınızın parlamasını sağlar.

Kuru cildinize sürün
Kuru dudaklarınız için işe yararsa, neden kuru cilde sürülmesin. Özel kremler veya losyonlar almaya gerek yok – bu çözüm çok daha ucuz.

İnatçı saç teli
Bazen saçlarınız ne kadar uğraşırsanız uğraşın istediğiniz gibi durmaz. Bazı saç tellerine söz geçiremezsiniz. İnatçı telleri dudak kremiyle yatıştırabilirsiniz. Kuru ve çatlak dudaklardan kurtulun


Paylaş.

About Author

Comments are closed.