Duman Kokusu Sinen Giysiler Nasıl Yıkanır?

0

Dumanın kokusu, uzakta bile olsa giysilerinize siner. Giysileriniz ateşten duman gibi kokarsa, sadece yemek pişirirken sigara içerken, kokuyu gidermek için ev yöntemlerini deneyin. Bazı yaygın ev ürünleri kokuyu giderir ve giysilerinizi tekrar taze kokmasını sağlar. Sigara Kokusunu Eşyalarınızdan Nasıl Çıkarırsınız?

Renkli Giyim / Ağartılamaz Ürünler
Bir küveti doldurun, suya bulaşık makinesi deterjanı ekleyin. 3 litre suya 1 fincan toz deterjan kullanın.

Etkilenen giysileri suya tamamen batırınız. Giysilerin en az sekiz saat boyunca ıslanmasına izin verin.

Giysileri sudan çıkarın ve sıvı deterjanla her zamanki gibi yıkayın. Evinizdeki Duman Kokularını Nasıl Giderebilirsiniz?

Giysiyi tamamen hava ile kurutun, daha sonra kalıcı duman kokusu olup olmadığını kontrol edin. Koku kalırsa, işlemi tekrarlayın. Kokuyu tamamen gidermek için birkaç girişimde bulunabilir.

Beyazlar / Ağartılabilir Giysiler
Bir küveti doldurun kullanılan her 3 litre suya 4-6 yemek kaşığı trisodyum fosfat ekleyin. Trisodyum fosfat bir temizleme maddesi. Ayrıca her bir 3 litre su için 1 bardak klor ağartıcı ilave edin.

Elbiseleri suya batırın. Birkaç dakika beklettikten sonra temiz suyla durulayın. Giysileri kurumaya bırakın. Duman Kokusundan Kalıcı Kurtulmanın 5 İpucu

Giysiyi her zamanki gibi sıvı deterjanla yıkayın. Giysilerin tamamen kurumasını bekleyin, sonra kalan koku olup olmadığını kontrol edin. Tüm duman kokusunu gidermek için işlemi gerektiği kadar tekrarlayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.