Duvar Kağıdınız Tamamen Tozsuz Mu?

0

Evinize şimdi ve her zaman kapsamlı bir temizlik yapılması iyi bir fikirdir, ancak duvar kağıdınızı hiç temizlediniz mi? Çok fazla toz topladığı biliniyor, ancak birçok insan temizlemeyi unutuyor. Bunu okuduktan sonra, artık unutmayacaksın. Özellikle de ne kadar kolay olduğunu öğrendiğinizde!

Duvar kağıdı türü
Öncelikle, duvarlarınızda ne tür bir duvar kağıdınızın olduğunu bulmak önemlidir. Her tür kağıt nemli olarak temizlenemez ve tabii ki zarar vermek istemezsiniz. Vinilden yapılmış yıkanabilir duvar kağıdı ve daha sonra gerçek kağıttan yapılmış yıkanabilir olmayan bir versiyon var.  Duvar Kağıdı Temizlemenin 4 Altın Kuralı

Kâğıttan Yapılan Duvar Kağıdı
Kağıt versiyonuyla, temizlemek için karbonat tozu kullanabilirsiniz. Tozu, tozun toplandığı yerlere sürün ve yumuşak bir fırça ile ovalayın. Bu yöntemi, tozlu kumaş lambalara ve kumaştan yapılmış diğer yüzeylere kullanabilirsiniz.

Vinil Duvar Kağıdı
Duvar kağıdınız vinilden yapılmışsa, biraz sabunlu suyla temizlemek en iyi seçimdir. Yarım litre ılık su ve bir çay kaşığı sıvı bulaşık deterjanı karıştırın. Bir süngeri sabunlu suya batırın ve sıkın. Öncelikle duvarda herhangi bir leke bırakmadığınızdan emin olmak için küçük bir köşesini temizleyin. Lekelenmiyorsa, tüm duvarı (veya duvarları) dikkatlice temizleyin. Çok basit, ama uzun bir iş olabilir. Duvar Kâğıdı Nasıl Sökülür?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.