Düzenli Bir Gardrop İçin İpuçları

0

Stil ve fonksiyonunu belirleyerek hayalinizdeki dolabı almak mümkün olabilir. Ancak gardrop alırken atlanmaması gereken bazı detaylar vardır. Biz bu detayları 10 madde halinde listeledik. Bu detaylara siz de dikkat ederseniz, hem çok kullanışlı bir gardrop sahibi olmuş olursunuz, hem de düzenini hiçbir zaman kontrolden çıkarmamış olursunuz.

Organizasyon yapın: Öncelikle hayalinizde nasıl bir gardrop olduğunu düşünün. Alacağınız dolabın ihtiyacınız olan herşeyi almasını ve herşeyin bir yerinin olmasına özen gösterin. Eğer çok fazla giysiniz varsa o zaman mevsimli olarak giysileri yer değiştirebilirsiniz. Tabi mümkünse dolabı küçük bir odaya koyarak kendinize giyinme odası yaratabilirsiniz.

Öncelik aydınlatma olsun: Dolabın bulunduğu odada aydınlatma çok önemlidir. Çünkü rengini iyi göremediğiniz bir giysi sebebiyle zor durumda kalmak istemezsiniz. Bir avize ve lamba olabilir.

Depolama ekleyin: Dolapların içinde depolama alanları çok önemlidir. Depolama alanlarına sepetler içinde kategorilere ayırdığınız eşyalarınızı koyabilirsiniz.

Kişisel bir dokunuş ekleyin: Eğer bir moda aşığı iseniz, dolap evinizin en iyi yerinde olabilir. O zaman dolabınızın üzerine birkaç fotoğraf asarak, evinizle bütünleştirebilirsiniz.

Oturun: Dolapta bulunan ayakkabılarınızı aldıktan sonra giymek için mutlaka küçük bir puf bulundurun. Böylece dolabın bulunduğu giyinme odası daha sıcak bir hava katacaktır.

Aynaları unutmayın: Bir boy aynası olması zorunluluk değildir. Dolabın arkasına veya kapılarına ayna asabilirsiniz. Sürgülü aynalar da yer kazanmak için harika bir yoldur.

Herşeyi asın: Büyük küçük her şeyi asmaya çalışın. Asarken eşleşen kümeler yapın. Böylece baktığınızda tüm giysilerinizi görebilirsiniz.

Renk kodu: Dolap içinde renkleri ayırın. Giysilerinizi renklerine göre asın. Böylece aradığınız giysileri daha rahat bulacaksınız. .

Yüksekliği kullan: Dolabınız yüksek ise üst bölümlerini daha az kullandığınız çanta ve ayakkabılarınızı koyabilirsiniz.

Giysilerinizi ayıklayın: Eğer yıllardır giymediğiniz giysileriniz sürekli dolapta asılı ise o zaman artık bunlara veda edebilirsiniz. Böylece yeni giysi


Share.

About Author

Comments are closed.