Early Grey Çayı Kendiniz Yapabilirsiniz

0

Eğlenceli, basit, DIY projesi: Kendi Earl Grey (ya da Lady Grey) çayınızı hazırlayın! İşlemin kendisi kolaydır ancak taze bergamotun bulunması çok kolay olmayabilir.

Küçük bir araştırma sonucu Earl Grey çayının genellikle bergamot yağı ile yapıldığını ortaya çıktı. Ancak siz bergamot bulabiliyorsanız o zaman siyah çay ile karıştırarak yapabilirsiniz. Tabi bu çok daha iyi olacaktır. Ihlamur çayının faydaları nelerdir?

Earl Grey çayı yapmak için taze bergamotun kabuğunu soyun. Bunun için bir sebze soyucu kullanmanız iyi olacaktır. Kabukları bir radyatör yakınındaki bir tepsiye koyarak hava ile kurutun. 12 saat içinde kurumuş olacaklardır. Daha sonra onları ayırın ve toz çayınız ile kabukları karıştırın. Tarçın çayı nasıl yapılır?

early-grey-cay2

Kavanoz başına ne kadar eklenecek?
Bir çok şey, meyvenizin ve sonraki kabukların ne kadar güzel kokmasına bağlıdır. Yumuşak bir lezzet olmasını istiyorsanız daha az, sert bir bergamot kokusu olmasını istiyorsanız daha fazla koyabilirsiniz. Deneyin ve tadınıza bağlı olarak az ya da çok kabuk ekleyin. Nane çayının etkileyici 9 yararı

Çayınızı demlediğiniz zaman kabukların da demliğe gelmesini sağlayın. Böylece kokusu çayınıza daha iye ilave olacaktır. Ahududu yaprakların çay nasıl yapılır?

Bergamot ülkemizde de çok yetişen bir turunçgil meyvedir. Küçük bir portakalın boyu ve olgunlaştığında sarı renktedir. Öncelikle kabukları kullanılır. Parfümün yanı sıra çay, şekerleme ve likör için yağ özütleri kullanılıyor. Meyve olarak yenmiyor ancak marmelatı yapılıyor. Zerdeçal çayının faydalarını biliyor musunuz?

Aralık ve Ocak aylarında ağaçlarda görebileceğiniz bergamotu görebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.