El ve Ayakların Koyulaşmasını Önlemenin Yolları

0

Ellerin ve ayaklar, karşı taraftaki kişiler tarafından ilk fark edilen yerlerdir. Ancak böyle olmasına rağmen en çok ihmal edilen yerlerdir. Güneşten, tozdan, kirden vücudumuzun bütün bölgelerini korumamıza rağmen el ve ayakları ihmal ederiz. Bunun sonucunda el ve ayak bölgesi daha koyu renk olur. Renk beyazlatıcı kremler kimyasallar içeririr. Bundan dolayı bu yazımızda sizlere el ve ayaklarınız için uygulayabileceğiniz yöntemleri ele aldık.

Portakal Kabuğu

El ve ayaklar için çok iyi yöntemdir. Portakal kabuklarını güneş ışığında kurutun. Tamamen kuruduktan sonra iyice ezin. Toz haline gelince macun kıvamına gelinceye kadar üzerine süt ekleyin. Suyla el ve ayaklarınızı temizleyin ve sonra bu macunu sürün. 20 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yıkayın. Haftada üç kez bu uygulamayı yapın.

Çiğ Süt

Çiğ süt elleri ve ayakların ten rengini açmak için etkilidir. Sütte bulunan laktik asit ölü derileri temizler, derinin renginin eski haline gelmesine yardımcı olur. El ve ayaklarınızı suyla temizledikten sonra pamukla çiğ süt sürün. 20 dakika boyunca bekletin. Bu sırada el ve ayaklarınıza masaj da yapabilirsiniz. Ardından ılık su ile yıkayın. Her gün bu uygulamayı yapın.

Salatalık

Salatalık güneş yanığının iyileşmesi için faydalıdır. Cildin koyu renk olan bölümlerini taze salatalık dilimleriyle ovun. 5 dakika ovmanın ardından cildin salatalık suyunu çekmesi için 15 dakika bekleyin. Ardından su ile yıkayın.

Un

Un cildinizi sağlıklı tutmak ve doğal dokusunu geri getirmek için besinlerle doludur. Aynı zamanda cilt üzerindeki aşırı yağı alır. Kalın bir macun yapmak için un ile gülsuyunu karıştırın. Cildin koyu renk olan bölümlerine sürün. Kuruyunca soğuk su ile yıkayın.

Bal

Bal cildinizin beyazlatılması için yardımcı olur. Bir yemek kaşığı bal, bir yemek kaşığı süt tozu ve bir yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. Macun haline gelince koyu renk olan cildinizin üzerine sürün. 20 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yıkayın.

Patates

Patates doğal cilt beyazlatma özelliğine sahiptir. Cildinizdeki pigmentasyonu azaltmada gerçekten etkilidir. Cildinizi taze patates ile ovun. 10 dakika bekleyin ve sonra ılık su ile yıkayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.