Elektrikli Ocakta Yanık Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

0

Yanlışlıkla üstü cam elektrikli ocakta yanık lekeleri oluşabilir. Bunları olabildiğince çabuk çıkarmak önemlidir, çünkü aksi halde lekelerin kalıcı olma riskini yaşarsınız. Neyse ki, böyle bir lekeyi temizlemek hiç de zor değil ve bu kadar çok ürüne ihtiyacınız yok. Elektrikli ocağınızı asla aşındırıcı temizlik maddeleriyle temizlemeyin. Aşındırıcılar, camda çiziklere neden olur.

Adım 1
İlk önce ocak tamamen soğuyana kadar bekleyin. Derhal temizliyorsanız, kendinizi yakma riskiniz vardır. Ayrıca, sıcak bir ocağın üstünü bezle temizlerseniz, kumaş yüzeye yapışabileceği için işleri daha da kötüleştirebilirsiniz. Sabırsız olmayın ve ocağın soğumasına izin verme. Ocak demirlerindeki yağlar nasıl temizlenir?

Adım 2
Bir tereyağı bıçağının arkası ile yanmış yiyecekleri çıkarın. Bu noktada çok dikkatli olun, böylece herhangi bir çizik oluşmasın. En kötü kısımları çıkarılana ve yüzey tekrar pürüzsüz olana kadar devam edin. Yanık lekesini kazımakta zorluk mu çekiyorsunuz? Ocağın üstünü sirke ile nemlendirin, 20 dakika beklettikten sonra tekrar deneyin.

Adım 3
İki çorba kaşığı karbonatı su ile karıştırın ve bir hamur haline getirin. Bu macunu yanık lekesine sürün ve 10 ila 15 dakika bekletin. Elektrikli ocak brülörleri nasıl temizlenir?

Adım 4
Yanık lekesini temizlemek için bir sünger kullanın ve ardından karbonat tozu macununa üç damla limon suyu ekleyin. Bu macunu lekenin üzerine koyun.

Adım 5
Macunu nemli bir bezle silin. Cam elektrikli ocak tekrar yenisi gibi iyi görünecektir! Ocak düğmelerini temizleme yöntemi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.