Elleriniz Nasıl Daha Genç Görünür?

0

Vücudumuzda yaşımızı en çok belli eden yerlerimiz hiç şüphesiz, göz çevremiz ve ellerimizdir. Hiç durmadan çalışan, fedakar ellerimize gereken özeni göstermediğimiz zaman, olması gerekenden çok daha hızlı da yaşlanabilirler. Eğer siz de ellerinizdeki kırışıklıklardan şikayetçiyseniz veya ellerinizi yaşlanmaya karşı korumak istiyorsanız, aşağıdaki yöntemleri düzenli olarak uygulayarak daha genç görünen ellere sahip olabilirsiniz.

Ellerinizi Koruyun

Ellerinizi soğuktan, sıcaktan, bulaşık suyundan, deterjanlardan hatta kirli havadan bile korumanız gerekiyor. Çünkü elinizin üzerindeki cilt çok ince ve hassas olduğu için yaşlanmaya ve yıpranmaya karşı da çok hassastır.

 

Elleriniz deterjanlarla temas edecekse mutlaka eldiven kullanın. Soğuk havalarda dışarı çıkarken de eldivenlerinizi mutlaka yanınıza alın. Günlük nemlendirici kullanmayı da ihmal etmeyin.

Ellerinizi Arındırın

Peeling yaptıktan sonra cildinizin ne kadar da yumuşak ve pürüzsüz olduğunu bilirsiniz. Aynı şeyi elleriniz için de istemez misiniz? Haftada en az ellerinize peeling yaparak ölü deriden arınmalarını sağlayabilirsiniz. Böylece kullandığınız nemlendiriciler de cildinize çok daha iyi nüfuz edecek ve çok daha yumuşak ellere sahip olacaksınız.

El Kreminizi Lavabonun Yanında Tutun

El kreminizi lavabonun yanında tutarsanız, ellerinizi her yıkadığınızda krem sürmeyi alışkanlık haline getirebilirsiniz. Çünkü sabun ellerinizi çok kurutur ve aslında ellerinizi her yıkadıktan sonra (eğer bir önceki krem uygulamanızın üzerinden zaman geçmişse) mutlaka nemlendirici sürmeniz gerekir. Özellikle el kurutma makinesi veya kağıt havlu kullanmanız gereken durumlarda nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin çünkü bunlar, normal havluya göre ellerinizi daha fazla yıpratır.

Kütiküllerinizi Nemlendirin

Kütiküllerin kesilip kesilmemesi hala bir tartışma konusu. Bu nedenle, eğer kütiküllerinizi kesmekten yana değilseniz, onları sürekli nemli tutun. Bir el ve tırnak kremiyle (kütikül kremi de kullanabilirsiniz) tırnaklarınızı haftada birkaç kez yatmadan önce ovalayın. Böylece hem kütiküllerinizi her daim nemli tutabilir, hem de bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Her Gün Güneş Koruyucu Kullanın

Her ne kadar sadece sıcak yaz günlerinde güneşten korunmayı düşünseniz de, aslında dışarıda olduğunuz her an elleriniz güneşe maruz kalıyor. Hatta araba kullanırken bile! Yüzünüze, vücudunuzun diğer bölgelerine güneş koruyucu uyguluyorsunuz, fakat elleriniz de aklınıza geliyor mu? Evden çıkmadan önce her gün güneş koruyucu el kreminizi sürmeyi alışkanlık haline getirirseniz, ellerinizin kısa süre içinde çok daha iyi göründüğüne şahit olacaksınız.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.