Elleriniz Terliyorsa Doğal Yollarla Tedavi Edin

0

Elleriniz Terliyorsa Ev Çözümlerini Deneyin

Bazı insanların ellerinin için çok terler. Bu durum bazen o kadar aşırı bir hale gelir ki, elleri terleyen kişiler için büyük sıkıntı oluşturur. Kimseyle el sıkışamaz hale gelirler. Ellerin kuru tutulması için evde uygulanabilecek bazı çözümler bulunuyor. Bu yazımızda sizleri bu çözümleri anlatacağız.

  1. Elleri terleyen kişilerin uygulayabileceği bir kaç yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri de çaydır. Elleriniz soğuk veya ılık çay suyu içinde bekletin. Veya çay poşetleri varsa kullandıktan sonra ellerinizin arasına alın. Yaklaşık 30 dakika bu uygulamayı her gün tekrarlayın. Çayın içinde bulunan tanik asit, gün boyunca ellerinizdeki terlemeyi azaltacak ve ellerinizin kuru kalmasını sağlayacaktır.
  1. Elma sirkesi kullanmayı deneyin. Terli eller için kolay bir başka alternatif elma sirkesidir. Ellerinizi 5 dakika boyunca elma sirkesi için bekletin. Ardından ellerinizi ılık su ve sabunla yıkayın. Yıkama yapmazsanız elleriniz çok fazla kuruyacaktır.

Alternatif olarak, banyo yapmadan önce küveti doldurun ve içine bir bardak elma sirkesi ilave edin.

  1. Bitkisel kürleri deneyin. Bazı alternatif tıp kaynakları zerdeçal, Shatavari ve Patola gibi “detoks” otlarının tüketilmesinin ellerde ve ayaklardaki terlemeleri hafifletmeye yardımcı olduğu iddia edilmektedir. Bu otlar bazı geleneksel ya da Batılı olmayan tıbbi tedavilerinde kullanılsa bile (örneğin, zerdeçal, hazımsızlık tedavisinde anti-enflamatuar olarak geleneksel tıpta kullanmaktadır) Bu otları ölçülü bir şekilde tüketmek gerekir.
  1. Homeopatik takviyeleri ya da tedavi programlarını düşünün. Basit bir arama motorunda yapacağınız sorgulama size el terlemeleri için doğal tedavi sonuçlarını verebilir. Bu tedaviler, otlar, vitaminler, haplar, katkı maddeleri içerir. Birçok sonuç reklam niteliğinde onaylanmamış tedavilerdir. Homeopatik çok az tedavi bilimsel çalışmayla kanıtlanmıştır.

Homeopatik takviyeleri FDA gibi kurumlar tarafından onaylanmış değildir. Ve hiçbir garantisi yoktur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.