Elmayı Kabuğuyla Yiyecekseniz Nasıl Yıkanmalı?

0

Elma yemek istiyorsanız, musluk suyuyla yıkarsınız veya üstünü silersiniz. Hemen hemen her birimiz bunu yapıyoruz. Ancak, pestisit tüketmediğinizden emin olmak istiyorsanız, bunun yeterli olmadığını biliyoruz. Bir elmayı gerçekten temizlemenin tek bir yolu var ve yukarıda bahsettiğimiz iki seçenekten biri değil. Elma Kabuklarının 5 Alternatif Kullanımı

Amerikan Ziraat ve Gıda Kimyası Dergisinin yayınladığı yeni bir çalışmaya göre elma en çok tarım ilacı kullanılan meyve… Bu nedenle de pestisitler kabukların kalıyor. Böcek ilacı sadece çok küçük miktarlarda kullanılabilir, ancak kesinlikle kabuğuna yapışır ve bunun uzun vadede sağlığımız için ne anlama geldiğini bilmiyoruz. Neyse ki, bu pestisitleri elinizden tamamen çıkarmanın bir yolu var çünkü sadece durulamak yeterli değil. Elmanızı pestisitsiz hale getirmenin bu yöntemi çok kolaydır ve kabuğunu soymanız gerekmez. Elma çekirdekleri zehirli midir?

Elmayı biraz karbonat tozu olan bir kaba suya koyarsanız ve yaklaşık 15 dakika boyunca orada bekletilirse, tüm pestisitler yok olur. Bu yöntem armut gibi diğer meyveler için de geçerlidir. Kendiniz için işleri kolaylaştırmak istiyorsanız, elmayı soyun. Ne yazık ki, bu, elmanın içindeki birçok besini kaybettiğiniz anlamına gelir çünkü birçoğu kabuğun hemen altında bulunur.

Ayrıca size elme suyuyla ilgili fazla bilinmeyen bir bilgi vereceğiz. Vitamin miktarı nedeniyle sağlığınız için iyi olduğunu düşündüğünüz için çok miktarda elma suyu içiyor musunuz? Yanlış! Bir bardak meyve suyu üretmek için çok fazla elma gerektiğinden çok fazla şeker almış olursunuz. Evde elma pestili nasıl yapılır?

Ayrıca, çok sağlıklı olduğunuzu düşündüğünüz gerçeğe rağmen, obeziteye neden olur. Elma suyu içmek yerine bir elma yemek daha sağlıklıdır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.