Eski Diş Fırçaları İçin İnanılmaz Yeni Kullanımlar

0

Diş fırçanız görevini yerine getirdikten sonra kaldırıp atmak yerine ona bir şans daha verin. Bulaşık makinenizde hızlı bir şekilde yıkadıktan sonra eski diş fırçasını çok amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Eski diş fırçalarını temizleme malzemeleriyle saklamanın akıllıca nedenleri şunlardır:

Derin ovalayıcı :
Zor kimyasallar kullanmak yerine, tekrarlayan fırçalama hareketinden kaçınarak lekeleri temizlemek için diş fırçasını kullanın.

Ulaşılması zor noktalar:
Tuvaletinizin veya mutfak lavabonunun arkasındaki bu alanın gerçekten temizlenmesinin neredeyse imkânsız olduğunu biliyor musunuz? Küf ve sert su lekelerini ovmak ve çıkarmak için kullanışlı diş fırçasını kullanın. Diş fırçasını kullandıktan sonra bulaşık makinesine atmanız yeterlidir ve başka bir temizlik için hazırdır. Kalıcı Yağ Lekeleri İçin Çözüm Önerileri

Takı fırçası:

Eski diş fırçasını bulaşık deterjanı kullanarak ovuşturarak mücevher temizleyicisine çevirin. Mücevheri yıkamadan önce lavabonuzu tıkamayı unutmayın. Bulaşık sabunu kullanmak en sevdiğiniz kıyafetlere zarar vermez ve kir ve yağ birikiminin giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Küçük cihazları temizleme:
Diş fırçanızı tost makinenizin içinde kırıntıları veya blenderiniz içindeki bıcak bölümünü temizleyebilirsiniz.

Pencere köşeleri:
Evinizde pencere köşelerinde toz ve kir oluşumunu önlemek için diş fırçalarınızı kullanın. Eski diş fırçalarını banyoda sürgülü cam kapılarının aralarını çok iyi bir şekilde temizler. Kimyasal Madde Kullanmadan Temizlik Yapın

Bilgisayar klavyelerini temizleme:
Bilgisayarınızın klavyesine bulaşmış yiyecek kırıntıları ve diğer rasgele küçük parçaların çıkarılmasına yardımcı olmak için kuru bir diş fırçası kullanın. Bilgisayarınıza temizlik yapmadan önce kapatmayı unutmayın.

Boya izleri fırçalayın:

Zeminlerindeki lekeleri ve izleri gidermek için eski diş fırçasının üzerine macun sürün. Veya boyalı duvarlardan izleri kaldırmak için bulaşık sabunu ile fırçalayın.

Giderleri temizleyin:

Mutfak veya banyonuzdaki giderleri diş fırçasıyla temizleyebilirsiniz. Böylece boru tıkanıklığına neden olan birikintileri de giderebilirsiniz. Bu işlemin ardından eski diş fırçasını atın. Temizlik İçin Pratik Sıradışı Öneriler


Paylaş.

About Author

Comments are closed.