Eski Kazaklarınızı Sıcak Çoraplara Dönüştürün

0

Eskiyen, atmayı düşündüğünüz kalın kazaklarınızı, kış günlerinde ayaklarınızı sıcacık tutacak çoraplara dönüştürebilirsiniz. Zor gibi görünse de kazaktan çorap yapmak çok kolay!

Artık giymeyi düşünmediğiniz kazaklardan çorap yapmak, sanıldığı kadar uğraştırıcı ve zor değil. İhtiyacınız olan sadece eski kalın bir kazak, makas ve yün iplik…Eski kazaklar nasıl değerlendirilebilir?

Kazaktan çorabı nasıl yapacaksınız?

Kazağın bir kolunu ayağınıza geçirin. Çorabın boyunu kendiniz ayarlayın, kısa ya da daha uzun tutabilirsiniz.

Kazağın kolu ayağınızdayken, ayağınızı yere basın ve ayağınızın şekline göre kesebilmek için kenarları işaretleyin. İşaretlemek için bir kalem ya da iğne kullanabilirsiniz. İğne kullanırsanız, ayağınıza batmamasına dikkat edin.

İşaretlediğiniz yerlerden ayağın altı boş kalacak şekilde kazağı kesin. Aynı işlemi diğer ayak için de tekrarlayın. Eski kazaklardan eldiven ve bere yapımı

Sonra kazağın beden kısmına ayağınızı koyun ve yine ayak şeklinize göre kesmek için işaretleyin. İşaretlediğiniz alanı kesin ve çorabın ayak tabanını çıkarın.

Şimdi geriye sadece iki parçayı birleştirmek kalıyor. Kazağın kol kısmından kestiğiniz parça ile ayak tabanı için kestiğiniz parçaları, kalın yün iplik kullanarak dikin.

Kış için sıcak tutacak çorabınız hazır! Eski kazaklardan yastık yapmak ister misiniz?


Share.

About Author

Comments are closed.