Eski Rimel Fırçalarını Kullanmanın 8 Farklı Yolu

0

Biten rimellerinizi hemen çöpe atıyorsanız, bir kez daha düşünün. Çünkü onları evde çok farklı işler için kullanabilir ve hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Kirpiklerinizi güzelleştirmek, daha dolgun ve uzun görünmelerini sağlamak için kullandığınız rimel bittiğinde, fırçasını farklı alanlarda kullanabilirsiniz. İşte rimel fırçası ile yapabileceğiniz 8 kullanışlı yol… Kurumuş rimel ve ojeler tekrar nasıl canlandırılır?

1. Saçlarınızı yatıştırın
Saçlarınıza fön çektikten ya da maşa kullandıktan sonra saçlarınızın elektriklenmemesi için rimel fırçası kullanabilirsiniz. Saç spreyini doğrudan saça püskürtürseniz, saçınızda ıslaklık oluşabilir. Onun yerine saç spreyini rimel fırçasına püskürtün ve fırça ile elektriklenen saçlarınızı yatıştırın.

2. Musluktaki kireçleri temizleyin
Musluklarda biriken kireç ya da kirleri temizlemek için rimel fırçası diş fırçasından daha iyi bir sonuç verir.

3. Kaşlarınıza renk verin
Kaşlarınızı taramak ve renklendirmek için rimel fırçası kullanın. Rimel fırçasını farın üzerinde gezdirin ve kaşlarınızı tarayarak renklendirin. Suya dayanıklı rimel nasıl çıkarılır?

4. Dudaklardaki ölü deriyi temizleyin
Dudaklarınız kuruyorsa, rimel fırçası ile dudaklarınızı hafifçe fırçalayın. Ardından dudaklarınızı nemlendirmek için tatlı badem ya ğı ya da Hindistan cevizi yağı sürün.

5. Kirpiklerinizi ayırın
Kirpiklerinize rimel sürdükten sonra, yapışan kirpikleri ayırmak için yine eski bir rimel fırçasından yararlanabilirsiniz. Kuru rimel fırçası, rimel sürdüğünüz ıslak kirpiklerinizi mükemmel bir şekilde ayıracaktır.

6. İyi bir uyku için rimel fırçası kullanın!
İyi bir uyku için, her gece uyumadan önce kirpiklerinize rimel fırçası ile Hint yağı sürün. Daha hacimli kirpikler için nasıl rimel sürülmeli?

7. Tırnaklarınızı beslemek için kullanın
Tırnaklarınıza bakım yapmak için, sızma zeytinyağına batırdığınız rimel fırçasını kullanabilirsiniz. Fırça ile tırnak çevresine yağı sürün ve birkaç dakika bekletin.

8. Lavaboyu temizleyin
Lavaboda sıkışan saçları temizlemek için de rimel fırçasından yararlanabilirsiniz. Fırça ile lavabo deliklerinde biriken kalıntıları çekerek temizleyebilirsiniz. Rimelinizi evde kendiniz yapmak ister misiniz?

Rimel fırçası nasıl temizlenir?
Fırçayı 10 ila 15 dakika çok sıcak suda bekletin. Avuç içinize bir yemek kaşığı şampuan koyun ve fırçayı şampuanın içinde döndürerek temizleyin. Sonra ilk olarak ılık su ile sonra soğuk su ile durulayın ve kurumaya bırakın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.