Ev Taşırken Mutfak Eşyaları Nasıl Kolay Kutulanır?

0

Ev taşıma işi özellikle bayanların oldukça zorlandıkları konulardan biridir. Büyük mobilyaların taşınması nakliyeciler tarafından halledilirken, mutfak eşyaları gibi, ufak parça eşyanın fazla olduğu yerlerin toparlanması oldukça güçtür. Mutfak eşyalarını toparlarken kırılacak eşyanın fazla olmasından dolayı her parçanın tek tek gazete kâğıdına sarılması gerekmektedir. Taşınmayı daha kolay ve stressiz bir hale getirmek için günler öncesinden yapılan plan dâhilinde hareket etmek gerekir. Yeni eve fazlalık olacağı düşünülen mutfak eşyalarını koli içine koymayarak toparlanma işi daha kolay halle getirilebilir.

Mutfak Eşyalarını Kolilerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Taşınırken toparlanmaya ve yeni evi düzenlerken oldukça yararlı olan püf noktalarından biri olan kolilerin üzerine not almak, hangi eşyanın hangi kolide olduğu konusunda bilgi sahibi olunmasını sağlar. Böylelikle mutfak eşyalarını dolaplara yerleştirirken, sırasıyla eşyaları yerine koymak daha kolay olur. Ayrıca kırılması muhtemel olan cam eşyaların bulunduğu kolinin kırılacaktır diye belirtilmesi, taşınması sırasında daha az kırık eşya ile karşılaşmayı sağlayacaktır.

Ev Taşırken Bilinmesi Gereken Pratik Bilgiler

Ev taşırken toparlanmak ayrı bir işken, yeni ev içinde eşyaların yerli yerine konması ayrı bir iştir. Bu nedenle taşınmayı gözünde büyütenler için bazı pratik bilgiler hayatı oldukça kolaylaştırıyor. Nakliye firması ile anlaşmak yerine, eşyaları kutulama işini kendi yapmak isteyenlerin öncelikle sık kullanılmayan eşyaları günler öncesinden kutuya koyarak kenarda biriktirmeye başlamaları, toparlanmanın yoğunlaşacağı zamanlarda oldukça kolaylık sağlayacaktır. Mutfak eşyalarının da kutulanmasını bu sıraya göre yaparak taşınmayı daha zahmetsiz hale getirmek mümkündür. Büyük tencere gibi eşyaların ayrı bir kolide, küçük cam eşyaların ayrı bir kolide toplanarak üzerine yazılması, eşyaları yerleştirirken büyük kolaylık sağlayacaktır.

Mutfak Eşyaları Kırılmadan Nasıl Taşınır?

Mutfak eşyalarını kutuya yerleştirirken ne kadar özen gösterilse de taşıma sırasında mutlaka kırık eşya herkesin başına gelmiştir. Bu durumu en aza indirmek için özellikle cam bardaklar gazete kâğıdı ile sarılsa da, kolilerin koyup alırken darbe görmesinden dolayı kırılmalar çok yaşanmaktadır. Bu nedenle gazete kâğıdı yerine değerli olan cam eşyalar için yumuşak kalın naylonlar tercih edilmelidir. Bu sayede cam eşya darbe görse de kalın koruyucusu olacağı için kırılmayacaktır.

Taşınacak Olanlara Mutfak Toplama Önerileri

Evdeki bütün eşyaların sahipleri için yeri ayrı olsa da, taşınma sırasında mutfak eşyalarının daha çok zarar göreceği ihtimalinin olması, taşınacak kişileri gereğinden fazla endişeye sokmaktadır. Bu noktada mutfak toplama sırasında eşyaların boyutlarına göre kolilemek büyük ölçüde taşınmayı kolaylaştıracaktır. Ayrıca ufak cam eşyaların bulunduğu kolilerde eşyaların arasında boşluk olmamasına dikkat etmek gerekiyor. Boşluk olması durumunda taşırken kutunun sarsılması ile bütün cam eşyalar birbirine karışacak ve kırılma ihtimalleri yükselecektir. En önemlisi de; yeni evde düzen oluşturulmadan önce mutfakta gerekli olacak eşyaların ayrı bir kutuda toplanarak üzerine not yazılması gerekir.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.