Ev Yapımı Pas Sökücü ve Krom Cilası

0

Krom armatürlerinizi temiz ve parlak tutmak, özellikle pas oluşumunu önlemek nemli bir iklimde zor olabilir. Çok sayıda ticari pas sökücü ve krom parlatıcı piyasadayken, hepsi sizi, ailenizi ve çevreyi olumsuz yönde etkileyebilecek kimyasallar içerir. Yeşil temizleyicileri tercih ediyorsanız, evde bulunan malzemeleri içeren kendi pas sökücünüzü ve krom parlatıcılarınızı kullanın. Kromunuzun temiz, parlak ve pas içermemesini sağlamak için bu ev yapımı ürünleri düzenli olarak kullanın. Musluklarınızı Doğru Temizlemeyi Biliyor musunuz?

Krom armatürler, parlak ve temiz olduklarında evinizin görünümüne katkıda bulunur.

Limonr doğal bir pas sökücüdür. Bir kapta 1/2 bardak boraks tozu ve 1/4 bardak limon suyu karıştırın. Nemli bir bezi macuna batırın ve paslanmayı gidermek için krom yüzeye ovalayın. Macunun 15 dakika boyunca pas üzerinde bekletin.

Yumuşak bir diş fırçası kullanarak kalan pas lekelerine daha fazla macun sürün. Macunun yüzeyinde 10 dakika beklemesine izin verin.  Limon İle Musluklar Nasıl Temizlenir ve Parlatılır?

Nemli bir bezle silerek limon ve boraks karışımını krom yüzeyden çalkalayın. Yüzeyi temiz bir bezle kurulayın.

Kromunuzdaki tüm kalıntıları sirke ile nemlendirilmiş bir bezle temizleyin. Yüzeyi silerken, kromu parlatmaya başlamak için kumaşınızı parlatma hareketi içinde hareket ettirin.

Temizleme veya cilalama aracı olarak alüminyum folyo kullanın. Alüminyum Folyo ile Neler Yapılabilir?

Krom yüzeyinizi bir alüminyum folyo parçası ile parlatın. Folyoyu, parlak tarafı dışarı bakacak şekilde tutun. Temiz bir beze birkaç damla bebek yağı damlatın ve kromunuzdaki donuk alanları parlatmak için kullanın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.