Ev Yapımı Salisilik Asit

0

Salisilik asit, söğüt kabuğundan elde edilen bir tür beta-hidroksi asittir. Doğal bir eksfoliyan olan asit, yaşlanma, güneşe zarar veren cilt ve akne eğilimli ciltler için topikal tedavilerde yaygın olarak kullanılır. Salisilik asit, birçok ticari cilt bakım ürününde mevcuttur, isterseniz bu maddeyi kendiniz de yapabilirsiniz. Aspirin, salisilik asit içerir. Sivilce kontrolü için 18 ipucu

İhtiyacınız Olan Şeyler
2 küçük kaseler
Ölçüm fincan
Su
1 çorba kaşığı karbonat tozu
10 aspirin tableti
Metal kaşık
2 yemek kaşığı limon suyu
Pamuk topları

Yapılışı
Küçük bir kapta karbonat tozu 1 bardak su ile birleştirilir. İyice karıştırın ve bir kenara koyun. Aspirini ikinci kaseye yerleştirin ve hapları bir macun içinde eriyene kadar limon suyuyla ezin. Daha büyük parçaları ezmek için kaşık kullanın. Aspirin ve limon suyu ile yüz maskesi

Yüzünüzün her tarafına ince, eşit bir aspirin karışımı tabakası sürün. Ellerinizin temiz olmasına ve gözlerinize kaçırmamaya dikkat edin. Beş ila 10 dakika kurumaya bırakın.

Karbonat tozu ve su karışımına bir pamuk topu sokun ve aspirini silmek için kullanın. Karbonat tozu asit için nötrleştirici görevi görür.

Cildinizde lekeler varsa yarım aspirin tabletini birkaç damla limon suyuyla eritin.

Uyarı
Aspirine alerjiniz varsa, bu tedaviden kaçının. Cilt sağlığı için 7 öneri

Diğer salisilik asit ürünlerinde olduğu gibi, ev yapımı salisilik asit uygulaması kuruluğa neden olabilir. Bu uygulamayı yaptıktan sonra mutlaka nemlendirici kullanın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.