Ev Yapımı Traş Kremi Hazırlayabilirsiniz

0

Tüylerinizi almak için traş bıçağı kullanıyorsanız o zaman tüylerinizi kolay alınması ve cildinizin traş sırasında zarar görmemesi için krem kullanmanız gerekir. Bu yazımızda size traş kremini nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. İçine sevdiğiniz uçucu yağları koyarak kremi kişiselleştirebilirsiniz.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

3/4 su bardağı rendelenmiş shea yağı sabunu

2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

1/4 su bardağı aloe vera jeli

1/4 su bardağı hamamelis (ltihaplanmaya neden olan nemi emerek kaşınma ve yanmaların önüne geçer hamamelis, banyo sırasında oluşan jilet kesiklerinde kullanılıyor)

5-10 damla uçucu yağ

Küçük karıştırma kabı

küçük tencere

karıştırıcı

Yapılışı:

Küçük ısıya dayanıklı bir kasenin içine shea yağı sabunu rendeleyin. Shea yağı tıraş kremi için yatıştırıcı özelliğiyle ön plana çıkacaktır.

Sonra kasenin içine Hindistan cevizi yağı ve hamamelis ekleyin, erimeleri ve karışmaları için su bulunan tencerenin içine bir kase içinde koyun. 5 dakika içinde erimeye tamamlamış olur. Hindistan cevizi yağı harika bir nemlendiricidir.  hamamelis tıraş sırasında herhangi bir çizilme durumda doğal bir antiseptiktir.

tras-kremi

Karışım eridikten sonra sıcak suyun içinde çıkarın ve içine aloe vera jel ve uçucu yağ ilave edin. Aloe vera jelin gençleştirici ve iyileştirici özellikleri vardır. Bir el blenderı kullanılarak karışımı karıştırın. Karışım oda sıcaklığına geldikten sonra yine karıştırın.

Yaptığınız kremi bir bir torbanın içine doldurun ve torbanın bir uçunu kesin. Sıkarak torbaki kremi bir kabın içine doldurun.

Kreminiz kullanıma hazırdır. Traş etmeden önce bu kremi sürün ve traş işlemine başlayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.