Evde Alkali Su Nasıl Yapılır?

0

Alkali suyun vücut için faydalı olduğunu neredeyse artık herkes kabul eder oldu. Çünkü alkali su, kandaki asidi düşürmek, metabolizmaya hızlandırmak ve vücuttaki besin maddelerinin daha etkili bir şekilde emilmesini sağlamak için çalışır.

Yukarıdaki faydaların hepsini elde etmek isterseniz, beslenmenize alkali suyu ekleyebilirsiniz. Hazır satılan alkali sulardan satın almak yerine, kendi alkali suyunuzu çok basit ve kolayca kendiniz evde yapabilirsiniz.

Limonlu alkali su hazırlama

Sade suyun, alkali suya dönüştürülmesinin en kolay yollarından biri limon kullanmaktır. Limon, içme suyu ile karıştırıldığında vücut sindirim sırasında suyu alkalize eder.

Limon kullanarak alkali su yapmak kolaydır.

Bir sürahiye yaklaşık 2 litre temiz su doldurun. Bir limonu sekiz parçaya kesin ve limonun suyunu sıkmadan bu parçaları suya koyun. Suyun oda sıcaklığında 8-12 saat boyunca bekletilmesi ve sonra tüketilmesi suyun daha iyi alkalize olmasına yardımcı olur.

Karbonat ile alkali su hazırlama
2 litre içme suyuna 1 tatlı kaşığı karbonat ekleyin. Karıştırın ve alkali su hazır.

Karbonatta sodyumun yüksek olduğunu unutmamak önemlidir.

Her zaman alkali suyu bir gece önceden hazırlayabilir ve sabahları filtrelenmiş bir su şişesine veya başka bir taşınabilir su filtresine koyabilir ve gün boyunca yanınızda götürebilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.