Evde Kendinize Nasıl Masaj Yaparsınız?

0

Eğitimli bir terapistin düzenli masajı gibisi yoktur. Ancak hem para hem de fiyatlar sebebiyle bunu yaptıramam diyorsanız evde kendinize masaj yaparak bu faydaları sağlayabilirsiniz. Tek başımayın veya eşim masaj yapmayı bilmiyor diye düşünmeyin. Çünkü önereceğimiz yöntemleri siz kendiniz yapabilirsiniz.

Kendi oturma odanızın konforunda kendinizi bir masaja götürmeye hazır mısınız?

masaj

1. Raket Topu ve Lakros Topu

Şimdiye kadar ev masajı seçeneklerinden en uygun maliyetlisi budur. Evde ağrıyan kasları rahatlatmak için mükemmeldir.

İhtiyacınız olan tek şey bir çift raket topu ve duvar veya yer. Topu sizinle duvarın / zeminin arasına yerleştirin ve duvara yaslanarak basınç uygulayın. Ne kadar derin bir masaj sağlayacağınıza inanamayacaksınız.

Ayrıca tenis topu, beyzbol veya golf topu kullanabilirsiniz. Bunlar küçük boyutları nedeniyle gerçekten derin bir tetikleme noktası sağlar.

İPUCU: Ayrıca arabanızda da lakros topu bulundurun. Yolculuk sırasında sırtınız ile koltuk arasına koyun.

masaj-2

2. Masaj Kamışı

Kıvrımlı baston gibi görünen bu kamış aslında bir işe yaramaz gibi görünse de inanın çok işe yarıyor. Bu kamış ile tetik noktası masajı yapabilirsiniz. Sırtta normalde kendinizin ulaşamayacağı bölgelere ulaşmanızı sağlar.

Bunu kanepede tutun, bir film izlerken sırt bölgesi masajı için kullanın. Bu eşyanın sırttaki en sıkışık noktalara nasıl ulaştığını ve doğrudan baskıyı sağladığına hayret edeceksiniz.

masaj-3

3. Masaj Yastığı

Tüm zamanların en sevilen hediyelerinden biridir; Shiatsu masaj yastığı. Haftada en az birkaç kez kullanın.

Shiatsu Yastığı, kasları rahatlatmak ve gevşetmek için kızılötesi ısıya ve her iki yönde de hareket edebilen 4 düğme içerir.

masaj-5

4. Rumble Silindir veya Köpük Silindir

Rumble Roller, erkekler için mükemmel bir hediye fikridir. Rumble Roller evde derin doku çalışması için mükemmeldir. Rumble Roller temelde sivri uçları olan basit bir köpük silindirdir ve böylece daha derin kaslara ulaşabilir. Bunlar masaj yastığından çok daha işe yarasa da düzenli olarak kullanmaya istekli iseniz süper etkili olabilirsiniz.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.