Evde Yalnızken Sıkılmamanız İçin Öneriler

0

Evde yalnızsınız ve canınız sıkılıyor. Tüm arkadaşlarınızın işi var, aileniz uzakta… Üzülmeyin, hiç para harcamadan evde kendi kendinizi eğlendirebilirsiniz. İşte yapabileceklerinizin listesi!

☺ Youtube en eğlenceli kanallardan biri; açın saatlerce komi ya da ilginç video izleyebilirsiniz

☺ Balkonunuza saksılar alarak kendi sebzelerinizi, yeşilliklerinizi yetiştirin. Hem güzel bir uğraş, hem organik beslenebilirsiniz.

☺ Evinizin şeklini değiştirin ve güzel bir temizlik yapın! Evde oturmak sizin için daha anlamlı olacaktır. İçinize sinen bir ev daha fazla özlenen bir evdir.

☺ Evinizde bir enstrüman varsa internetteki videoları izleyerek, makaleleri okuyarak öğrenmeye gayret edin. Hem kendinizi geliştirip hem eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz

☺ Evde eskiden kalma, bulduğunuz DVD kaset ne varsa izleyin. Bakalım içlerinden ne çıkacak! 🙂

☺ Uzun zamandır görüşmediğiniz bir arkadaşınızla kamera ile görüntülü konuşun. Bu size iyi gelecek ve eski günleri yad etmenize yardımcı olacaktır.

☺ Evde olan malzemelere bakın. Damak tadınızı gözden geçirin. Adeta bir yemek programındaymış gibi kendi yemeğinizi yapın ve bu yemeye kendi adınızı verin. Belki bir gün literatüre girersiniz. 🙂

☺ Dolabınızı boşaltın ve kendinize yeni kombinler oluşturun. Bu sayede yepyeni bir tarza bürünmeniz dahi mümkün olabilir.

☺ Odanızda dağınık gördüğünüz takılarınız, makyaj malzemeleriniz için kendinize güzel bir organizer kutu yapın ve görsellik kattığı gibi, odanın toparlanmasına yardımcı olur.

☺ Yatak başınıza ya da evinizin boş bir duvarına fotoğraflarla kocaman bir kolaj yapın. Harika bir görünüm olacağına emin olabilirsiniz.

☺ Kendi hobinize dair bir insagram ya da facebook hesabı açın ve bilgilerinizi buradan paylaşın. Güzel süslemeler ve yazı eklentileri yapın. Muhteşem fotoğraflar araştırıp, ekleyin.

☺ Makyaj malzemelerinizi ortaya dökün ve yeni makyaj stilleri deneyin.

☺ Bir blog oluşturun ve kendi görüşlerinizi, stilinizi yazın.

☺ Sevdiğiniz kitapları şarap eşliğinde mum ışığında okuyun.

☺ Sevdiğiniz yönetmenlerin ya da sevdiğiniz oyuncuların filmlerini izleyin.

☺ Ev oyunlarınız varsa tabu gibi arkadaşlarınızı çağırın ve küçük çay partileri verin.

☺ Ev oyununuz yoksa arkadaşlarınızla beraber yılların oyunu olan sessiz sinemayı ya da doğruluk mu cesaret mi oyununu oynayın.

☺ Kendi zaman çizelgenizi oluşturun. Ve hayatınızda olanları, olmasını istediklerinizi yapın.

☺ Fırında kendi çerezlerinizi yapın. Patatesleri kaşarla beraber atın ya da yeni tatlar deneyin. İnternet bu konuda derya deniz.

☺ Meditasyon yapmaya başlayın. Kendi iç dünyanıza dönün.

☺ Pilates videoları izleyip, öğrenmeye çalışın. Bu hareketler sayesinde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

☺ Bir bilgisayar oyunu oynayın. Hayallerinizi yaratmak için Sims harika bir oyundur. Hayalinizdeki evi hatta sevgiliyi dahi yaratabilirsiniz. 🙂

☺ Yeni dizilere başlayabilirsiniz. Yıllardır süren ancak başını bilmediğiniz dizileri izlemenin tam zamanı!


Paylaş.

About Author

Eğlenmeyi seven farklı yaşamlara saygı duyan ve sürekli yeni insanlar tanımayı seven biriydim. Henüz tanınmayı bekleyen koca bir dünya vardı; her santimini gezmek, yeni yemekler yemek, yeni insanlar tanımak ve yeni felsefeler öğrenmek istediğim bir hayatım vardı. Ancak bunu birilerine duyurmak bir yerden sonra daha önemli gelmeye başladı. Yazmayı ve okumayı tutkulu bir şekilde seviyordum ve artık düşüncelerimi insanlarla paylaşmak istediğimi fark ettiğimde bütün bunları yazıya dökmeye başladım… Özellikle güzel film izlemenin; insanın yaşamını yönlendirmesi konusunda büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum; bu güne kadar birçok film izledim ve çoğunda ben olsam ne yapardım dedim. Bir filmde başrol olmak aslında hayal değil sadece. Yazdıkça bir yerden sonra aslında bütün filmlerin bizim hayatlarımızdan esinlenilerek yazıldığını; aslında herkesin kendi filminin başrolü olduğunu gördüm… Yazmanın insanlar üzerinde huzurlu bir etki bıraktığına inanıyorum. Benim için yazının gücü kıyaslanamaz. Tıpkı bağırarak söylediklerinizin beyine emir gibi gitmesi gibi yazıda evrene yolladığınız emirler bence…

Comments are closed.