Evinizin Havasını Doğal Yollarla Tazeleyin

0

Yazımızda bulunan tarifte mandalinayı anlatıyoruz ama bunu tüm narenciye ile yapabilirsiniz. İçinde kimyasallar barındıran mumlar yerine bu doğal ürünle hem evinizin havasını değiştirebilirsiniz hem de odanızda şık bir ortam yaratabilirsiniz.

Neye ihtiyacınız var
1 mandalina
Zeytin yağı

mandalina-mum3

Yapılışı
Güzel bir yumuşak mandaline ile başlayın, dış kabuğunu soymak için bir bıçak kullanın. Önce mandalinayı göbek bölümünden ikiye kesin. Ardından içindeki mandalinayı çıkarın. Bu işlemi yaparken dikkatli olun çünkü kabuğun zarar görmemesi gerekiyor ve mandalinayı çıkarırken ortasında bulunan beyaz fitile benzer bölümünde de kalması gerekiyor. Su mumları nasıl yapılır?

Meyvenin ortasından yukarı doğru uzanan bir fitil olacak. Bu fitilleri elinizle sıkıştırın ve dik bir şekilde durmasını sağlayın. Ardından mandalinanın tabanına zeytinyağı koyun. Fitil zeytinyağını emmeye başlayacaktır. Kahve kokulu mumların yapımı

mandalina-mum2

Bu sırada mandalinanın diğer yarısını kapak olacak şekilde hazırlayın. alevin yükselebilmesi için mandalinanın üst kısmını yıldız şeklinde kesin.

Artık mum yanmaya hazır. yağlanmış fitili yakın ve üzerine kapağını yerleştirin. Bir kendin yap projesi: Tarçın çubuklarıyla mumluk yapabilirsiniz

mandalina-mum5

NOT: Zor kısmı “fitil” oluşturmaktır. Zeytinyağında bir dakikalığına batırdığınız ortada yapışan mandaline “eti” ne gerçekten ihtiyacınız var. Eğer mandalinanın ortasında et yok ise VEYA koparsa, başka bir tane ile başlamanız gerekir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.