Evinizin Önündeki Buzu Eritmenin En Kolay Yolu

0

Soğuk ve karlı kış günlerinde, evinizin önü ve yolu buz tutar. Buz tutan yollara kaymamak için ve buzu çözmek için genelde tuz dökülür ancak tuzdan daha etkili bir yöntem var.

Kışın karanlık ve soğuk aylarında, yapmak isteyeceğiniz son şey, evinizin yolundan kar ve buz küremektir. Buzu kırmak ve küremek hem zor hem de zaman ister. Kaya tuzu, buz tutan yolunuz, evinizin önü için bir çözüm olabilir. Ama kısa sürede aynı sorun tekrarlayacaktır. Kıyafetlerdeki kırışıklıklara buz küpü

Tuzdan daha etkili buz eriticisinin yapımı kolaydır. Bir kovada, yarım litre sıcak su, yaklaşık altı damla bulaşık sabunu ve 1/4 fincan sürtme alkolü birleştirin. Karışımı, buzu çözmek istediğiniz alana dökün. Kar ve buz kabarcıklanmaya başlayacak ve eritecektir. Bundan sonra yapmanız gereken sadece kar ve buz parçalarını yolunuzdan almaktır. Buzdolabının  buz yapıcısını nasıl temizlersiniz?

Buz çözmek istediğiniz alanın genişliğine göre tarifteki ölçüleri artırabilirsiniz.

Sürtme alkolü, sudan daha düşük bir donma noktasına sahip. Bu nedenle buzu daha hızlı çözüyor ve tekrar buzlanmayı önlüyor.

Ayrıca, karışımı bir sprey şişesine koyarak, buz tutan araba camınızı kolayca temizlemek için de kullanabilirsiniz. Bu karışım araba camındaki buzu bir dakikadan daha az sürede çözecektir. Buzlu araba camı temizlemenin diğer yolları


Paylaş.

About Author

Comments are closed.